Konec vánočních svátků znamená pro mnoho lidí možnost výhodných nákupů. Také obchodníci na Vyškovsku lákají zákazníky na povánoční slevy. Levněji se dají pořídit hlavně elektrospotřebiče, stejně je tomu u oblečení a bot.

Na povánoční slevy čeká mnoho lidí. Často totiž našli pod stromečkem dárkový poukaz a očekávají, že díky sníženým cenám za něj nakoupí víc. Jiní využívají slev už jen proto, aby ulehčili napjatému rodinnému rozpočtu. „Povánoční slevy využíváme. Nakupujeme průběžně všechno, co zrovna potřebujeme, teď třeba kosmetiku. Na elektro ale letos určitě nedojde,“ podotkl například Jaroslav Mikyska z Vyškova.

Hlavně elektro

Právě u elektrospotřebičů však lze nákupem po Vánocích hodně ušetřit. „Nabízíme slevy u všeho zboží, většinou třicet až čtyřicet procent. Přesná sleva ale záleží na konkrétním kusu, takže někde může být i sedmdesát procent. Slevy se týkají hlavně modelů z letošního roku. Potrvají až do vyprodání zásob,“ uvedl František Orálek, majitel prodejny elektra v budově Kojálu v Nádražní ulici.

Slevové šílenství však neláká všechny. „Slevy příliš nevyužívám. Není to věc, kterou bych zrovna prožívala. Pokud něco potřebuji, tak si to koupím bez ohledu na to, jestli je zboží právě ve slevě,“ poznamenala třeba Gabriela Šmídová z Drnovic.

Kolo štěstí u Mountfieldu sice zákazníci roztáčeli letos naposledy, už teď se ale můžou těšit na chvilky napětí s novou hrou, a to i ve Vyškově. Zákazníci budou losovat z herního osudí pět barevných míčků. Pokud jako první vylosují míček červené barvy, získají svůj nákup zdarma. Novou akci spouští Mountfield už druhého ledna. Pokud někdo nebude chtít pokoušet štěstí, může si zboží odnést bez losování se slevou osmnáct procent. Podmínkou pro zařazení do soutěže je nákup v minimální hodnotě dvě stě korun.

Ne všechno zboží však musí po Vánocích nutně zlevnit. Slevy se zřejmě nedočkají ti, kteří se zrovna pohlíží třeba po novém jízdním kole. „Kola jsou sezónní zboží, na ty máme slevu od srpna do října. Je to kvůli tomu, aby se před Vánoci prodávaly už nové modely,“ vysvětlil Marek Hynšt z prodejny Bikepro ve Dvořákově ulici.

Ani po sezoně však nemusí na slevy dojít. „Někdy se zákazníci ani slevy jízdních kol nedočkají, protože se modely stihnout prodat už v jejím průběhu. Zlevňují se tak hlavně hodně drahá kola, třeba z padesáti tisíc korun na třicet tisíc, nebo kola, která jsou v okrajových velikostech, o které není tak velký zájem,“ upozornil Hynšt.

Kromě toho nabízí v prodejně také dálkově řízené modely. „Ani tady není situace jednoznačná. Slevy můžou přijít kdykoli, když se zrovna vydá nová modelová řada. Zrovna teď mám v nabídce model buginy, kterou nabízím o polovinu levněji. To můžou lidé využít třeba jako opožděný dárek,“ řekl Hynšt.