„Rozhodně to nebude jednoduché. Rekonstrukce si žádá opravdu vysokou částku, kterou ani nebudu prozrazovat. To by také mohlo dopadnout tak, že po mně naši obyvatelé budou v hospodě házet půllitry,“ směje se pustiměřský starosta Miloš Nevřala.

Obec požádala o dotaci ze státního rozpočtu. „Nejdřív jsme přemýšleli o tom, že by bylo jednodušší sehnat tři menší dotace, ale pak jsme požádali o jednu velkou,“ říká Nevřala.

Projekt řeší opravu současného sálu, ale také nezapomíná na stavbu nového. „Ten by vybraná firma postavila z kuželny, která už je ve velice špatném stavu. Chceme pěkný sál a v druhé místnosti by byla třeba klubovna a squash. Prostě chceme, aby měli místní kam chodit za zábavou,“ popisuje Nevřala.

Sál chce využívat hlavně na pořádání plesů či aerobic. „Sportovní hala je totiž úplně vytížená. Prostory na nezávodní cvičení v obci zatím nejsou,“ objasňuje starosta. Zastupitelstvo se bude stavbou zaobírat v únoru. „Je také možné, že budeme muset provést stavbu na etapy, protože neseženeme dost peněz,“ uzavírá Nevřala.