Celá záležitost se podle vedení obce protahuje. „Čekali jsme, že rozhodnutí dostaneme už v polovině června, ale nakonec budeme muset vydržet minimálně do konce prázdnin," uvedla starostka Hoštic-Heroltic Naděžda Suchomelová.

O dotaci obec žádala přes akční skupinu Společná cesta z Roštěnic-Zvonovic. „Za zpožděním nestojí upřednostnění nějakého jiného projektu, ale čekání na podpis smlouvy se Státním zemědělským intervenčním fondem," vysvětlila manažerka akční skupiny Společná cesta Ludmila Kolářová.

Peníze z fondu mají pokrýt tři čtvrtiny celkových nákladů. „Rekonstrukce vyjde asi an čtyři sta tisíc korun, v dotaci se jedná o tři sta tisíc," vypočítala Kolářová.

Obec se pro jistotu do nutných oprav pustila sama. „Už jsme vyměnili okna, vymalovali jsme, do jedné ze tříd jsme zakoupili nový nábytek, protože ten starý byl nevyhovující, a na hřiště jsme instalovali herní prvky, které nahradily ty ze sedmdesátých let. Už zbývá jen pořídit do školky nový plynový kotel," vylíčila starostka.

Úspěch dotační žádosti by už na školku žádný větší dopad neměl. „Jde jen o to, že peníze ze zemědělského fondu by zpětně zaplnily díru vzniklou v naší pokladně," dodala starostka.