Jak bude řešená křižovatka u Teska, které má už vyrůst v okresním městě? Vznikne v jeho blízkosti místo pro odpočinek? To jsou otázky, které se honí hlavou některým Vyškovanům.

Stavebníci už totiž zasypávají sutí kalové nádrže bývalého cukrovaru. Výstavba supermarketu by měla zahájit ještě letos. Obyvatelé Vyškova hledali odpovědi na své dotazy v internetové diskuzi s místostarostou Romanem Celým.

„Bude u Teska rondel nebo semafor? A jak bude vypadat prostranství u nových obchodů?“ zeptal se vyškovského místostarosty jeden z místních, který se podepsal jako Tomáš.

Ten si ovšem taky uvědomuje, že jde o soukromý majetek. Přesto věří, že si město vyjedná nějaké podmínky. „Uvítal bych, kdyby tato plocha nebyla zase jen parkovacím monolitem s šedivou dlažbou,“ napsal Tomáš.

Také Vyškovanku Annu Říhovou zajímá zeleň. „Kdysi se uvažovalo, že na cukrovarských kalových polích vznikne lesopark. Místo toho v tom místě přibude další, podle mého názoru už zbytečný supermarket.

Doufám, že tam aspoň zasadí nějaké stromy,“ věří Říhová.

Ke zklamání vyškovských zastupitelů z původního návrhu na vybudování okružní křižovatky sešlo. „Developer společnosti Tesco se nedohodl s Aholdem, který vlastní nutné pozemky na vybudování okružní křižovatky.

Její konečná podoba bude průsečná, světelně řízená,“ vysvětlil vyškovský místostarosta.

Klást podmínky na to, jak mají vypadat parkoviště u obchodních domů, je podle něj víc než složité. „Připomínky ale předám architektům a odboru životního prostředí, kteří se budou vyjadřovat k dokumentaci pro stavební řízení na výstavbu Teska,“ slíbil místostarosta.

Územní řízení je teprve na úplném začátku, ale vše nasvědčuje tomu, že stavba by mohla zahájit ještě letos. „Pokud půjde vše bez komplikací, dělníci by mohli začít stavět na podzim,“ potvrdila mluvčí vyškovské radnice Dana Bednářová.

Tesco dlouhodobě na jakékoli dotazy redaktorů poskytuje jen velice kusé informace. „Výstavbu ve Vyškově nezajišťuje společnost Tesco Stores. Proto se k ní v tuto chvíli nemůžeme nijak vyjádřit,“ uvedla mluvčí Lucie Turnovská. Na dotaz, kdo tedy výstavbu zajišťuje, nereagovala.