Akce začala krátce po čtrnácté hodině a jako první bylo na řadě udělování medailí významným členům sdružení. „Musím říct, že o zábavu bylo dobře postaráno. Bohatý program se mi líbil.

Nikdo se rozhodně nemohl nudit. Jen pivo mohlo být studenější,“ řekl jeden z hostů Radek Sommer.
Program byl nevšední a napínavý. Mezi druhou a třetí hodinou vystoupily vyškovské folklorní soubory Klebetníček a Trnka s tanečním představením.
Druhá akce na sebe nenechala dlouho čekat.

Lidé byli nadšení z ukázek zásahů profesionálních hasičů z Vyškova a dobrovolníků z Hlubočan, Hoštic– Heroltic, Vyškova, Uhřic a Drnovic. Hostům názorně předvedli, jak se například vyprošťují zranění lidé při autonehodě.

Ani děti se nenudily. Vyzkoušely si za dozoru odborníků hašení hořícího dřevěného domku. Profesionálové pozorně sledovali průběh, aby se jim nemohlo nic stát. Až do večerních hodin i během celého odpolednem hrála kapela Trimuz, která hosty bavila do pozdních hodin taneční zábavou.

„Akci hasiči organizovali ve spolupráci s obecním úřadem. Myslím, že den se nemohl vydařit lépe. Lidí přišlo hodně a za to jsem moc ráda,“ zhodnotila sobotní akci topolanská starostka Jaroslava Sedláčková

Aneta Dědičová