Do slavkovského parku zamířila i Monika Blahová. „Je to nádhera, akci si užívá hlavně přítel. Mně se zase líbí, jak se setkání přizpůsobil doprovodný program. Zamlouvají se mi dobové písně, přítel mi koupil klobouk. Jen je obrovské vedro," řekla Blahová.

Návštěvníci se tradičně dočkali spanilé jízdy, burzy náhradních dílů i diváckých anket. Viděli například parní povozy, výstavní kousky dávno zaniklých značek, legendární traktory i luxusní sportovní auta.

David Kšica z Veverské Bítýšky měl cestu k autům tak trochu tradiční. Zajímají ho od dětství. Přijel v bílém Rolls-Royce. „Je to mladší vůz, vyrobený byl v roce 2000. Na druhou stranu je Rolls-Royce divácky hodně zajímavý, ač ještě neplatí za veterána. Modelů Silver Seraph vzniklo jen 1 570, i proto do slavkovské zahrady myslím patří. Jde o poslední model, který byl vyrobený v původní továrně. Je to dvanáctiválec, postavený z těch nejlepších materiálů," ocenil majitel.

Britské vozy má pro jejich eleganci a zpracování velmi rád. „Vždy jsem po nějakém takovém snil, v cestě ovšem stála cena. Nakonec ho využívám i pracovně, protože v něm vozím také svatebčany," dodal Kšica.

Na festivalu se nakonec představilo 1 049 exponátů, branami zámku prošlo na osm tisíc návštěvníků.