Na Vyškovsku si barevnou podívanou na noční obloze jako první užili ve Slavkově u Brna. Tam silvestrovský ohňostroj odstartoval po vypnutí veřejného osvětlení na Palackého náměstí v osm hodin večer. Podívat se na něj podobně jako stovky dalších lidí přišla Kateřina Frýbortová s rodinou. „Jsme ze Slavkova, takže pokud u nás není návštěva, vyrážíme sem. Je to pro nás příjemné zpestření Silvestra. Jsme na to zvyklí, a nejsme jediní, což jde vidět na počtu lidí co se přišel podívat," poukázala Frýbortová.

To, že začíná už čtyři hodiny před půlnocí, jí nevadí. Naopak. „Je to parádní. Už kvůli dětem, se kterými tak sem můžeme zavítat," usmívala se Slavkovanka.

Také podle města je dřívější pořádání v podstatě už zažitou zvyklostí. Jedním z hlavních důvodů je to, že podívanou chce umožnit právě i menším dětem. „Stejně jako loni nás ohňostroj vyšel na padesát tisíc korun. Zajistila ho stejná firma, která se stará i o ty, které lidé můžou vidět při vzpomínkových akcích," podotkla mluvčí Slavkova Veronika Slámová.

Obyvatelé Ivanovic na Hané zakláněli své hlavy k obloze čtvrt hodiny po půlnoci, ohňostroj je čekal na Palackého náměstí. O barevnou podívanou ale nepřišli ani lidé z vesnic na Vyškovsku. I když tam se o ni museli postarat hlavně sami obyvatelé. Tradičně tak po půlnoci byly v ulicích k vidění rodiny pouštějící rozličné druhy petard.

Nejinak tomu bylo například v Krásensku. Tam se před půlnocí sešli věřící v kostele, kde je čekala nejen modlitba, ale i přípitek před kostelem spolu s otevřením zvonice.

V okresním městě si pak na řízenou světelnou oslavu musejí lidé počkat do pozdějších hodin Nového roku. Právě v pátek v pět hodin večer vyletí první petardy Novoročního ohňostroje nad Masarykovo náměstí.