Nechybí na ní ani sonda New Horizons, po níž je výstava pojmenovaná, tedy z lepenky a papíru. „Ve skutečnosti je jen o trochu větší, asi jako klavír. Vytvořili jsme i modely raket a snímky z Pluta. Jakmile sonda nafotí Pluto, bude pokračovat dál za hranice sluneční soustavy. Tam by měla narazit na další neobjevené planety. I ty jsme zobrazili na malbách," přiblížil vedoucí výtvarného oboru Jan Nohel.

Právě na obrazech neobjevených planet se děti naučily udělat přechody z jedné barvy do druhé i šablonovat. „Na výstavě například nechybí ani naše představa toho, jak budou vypadat sondy budoucnosti. Mají dokonalý tvar vajíčka. Každý dostal část skořápky a vytvořil na něj vzkaz ze Země mimozemské civilizaci," přiblížil Nohel.

Na výstavě nechybí ani vzpomínka na nedávné zatmění Slunce. „Navedl nás na to učitel hudebního oboru Radek Dočkal, který se velmi zajímá o astronomii. K úterní vernisáži nám navíc ke všem tématům složil hudbu. Je tak asi jediným skladatelem, který napsal píseň o Plutu," usmíval se Nohel.

Výstava prací je na základní umělecké škole přístupná do pondělí.