Dokončení prací investor plánuje na jednatřicátého srpna příštího roku s tolerancí tří měsíců. „Znamená to, že za rok na podzim, by se do bytů měli stěhovat majitelé,“ uvedl makléř Radek Hilšer.

Byty budou k dispozici v pěti variantách. Ceny jsou v rozsahu od tří do šesti milionů korun. „Zajímalo by mě, kdo z průměrných místních na to dosáhne. Říkám si, jestli už není lepší jít bydlet do baráku,“ divil se třeba Lukáš Ševčík.

Mnozí zájemci hledající bydlení však nikdy nebudou mít dost peněz, aby vlastnili komerční byty nebo za ně platili vysoké nájemné. „Proto se pochopitelně zabýváme i vizí rozšíření bytového fondu. Jedná se zejména o seniory, začínající rodiny a nízkopříjmové skupiny obyvatel,“ zdůraznil místostarosta.

Zároveň připravuje i změnu pravidel pro přidělování městských bytů, kde výše nájemného činí méně než polovinu ceny v komerčních objektech. „Tato pravidla chci konzultovat se všemi zastupitelskými kluby. Zde musí být jasně vymezeno, kdo, a v jakém případě může na přidělení obecního bytu dosáhnout. Rada města již proto nyní přistoupila k prodlužování nájmů na maximálně dvanáct měsíců,“ sdělil Celý.

Pokud za levné nájemné bydlí v bytech lidé, jejichž příjmy výrazně překračují běžný průměr a nespadají do kategorie například služebního bytu, kde město vychází dlouhodobě vstříc požadavkům vyškovské nemocnice, není důvodem nájem držet na nízké úrovni či nájem prodlužovat. „Po zavedení režimu progresivního nájemného již volají někteří radní. Současně se i zabýváme prověřováním, jedná se o jednotlivé případy, zda nejsou městské byty načerno pronajímány cizím podnájemníkům,“ dodal místostarosta.

Dělníci pracují na Letním poli ve třech etapách. Celý komplex bude tvořený jedenácti bytovými domy. Zájemci tam najdou byty od 1+kk až 5+kk. Některé budou vybaveny garážemi. Mimo dvaatřicet garážových stání využijí lidé k parkování dalších 175 venkovních.