Díky jeho botě by měli hokejisté strávit na ledě více času a vyhnout se přitom zvýšené únavě i dalším zdravotním problémům. „Celá bota je vyrobena z karbonu, který je lepší. Uvnitř je tvarovaná stélka, která respektuje morfologii chodidla a tím dochází ke správnému prokrvení a funkčnosti celého oběhového systému těla. U klasických hokejových bot je špice vytvořená z plastu. Na naší botě je ale také z karbonu,“ komentuje obuvník, který na výrobě boty, tak jako vždy, spolupracoval s Masarykovou univerzitou v Brně.

Smyslem vývoje nové boty byla pomoc hlavně mladým hokejistům, aby netrpěli už v mládí zdravotními problémy a aby místo dvou minut dokázali na ledě strávit minut deset, a to bez pocitu únavy. Právě mladí budou mezi prvními, kteří budou boty testovat. „Univerzita má svoje vlastní mužstvo. Jeho hráči budou prvními, kdo je zkusí. Pak se uvidí, co bude dál. Jestli budou potřebné ještě nějaké úpravy, nebo ne. Věříme ale, že vše bude fungovat tak, jak má. Boty budeme nabízet i do Rakouska,“ říká Hanák.

Zajímavostí je i to, že se nové boty určené jen hráčům hokeje budou vyrábět v různých barvách, ve kterých je určitá symbolika. „První vzorky máme v barvách naší vlajky a také slovenské a rakouské. Byl to takový nápad a nám se to líbilo,“ doplňuje Josef Hanák.

Doufá, že se mu s novinkou podaří uspět a bude po ní poptávka. „Třeba nebudou hokejisté chodit tak brzy do důchodu,“ dodává.