Mezi půl devátou a půl desátou večer tak ve Vyškově zhasne nasvícení některých památek. „Při akci se symbolicky na hodinu do tmy zahalí radniční věž, kostel Nanebevzetí Panny Marie ve Vyškově a kostel Nejsvětější Trojice v Dědicích. Ztlumeno bude také veřejné osvětlení na Masarykově náměstí,“ uvedl vedoucí kanceláře starosty a tajemníka Vyškova Stanislav Kolařík.

K akci se připojí i vyškovské kino Sokolský dům. Bude totiž promítat spot Hodiny Země, stejně jako řada dalších kin v celé republice. „Budeme rádi, když se k akci připojí i obyvatelé Vyškova a na hodinu zhasnou, nebo alespoň ztlumí světla,“ dodal Kolařík. V Topolanech zase zhasne na hodinu veřejné osvětlení.

V České republice stojí za happeningem nezisková ekologická organizace Veronica z Brna. Na podporu opatřením proti změně klimatu letos potemní tisíce měst, památek a firem ve víc než sto třiceti zemích světa včetně České republiky. „Hodina Země samozřejmě nespočívá jen v sobotním happeningu. Ten má být hlavně symbolickým aktem uvědomění si dopadu našeho počínání na Zemi a stanovení si závazků, které hodláme naplnit,“ řekla ředitelka Veroniky Yvonna Gaillyová.