Na linkách z Vyškova přes Ivanovice do Orlovic a Pačlavic jsou úpravy jenom kosmetické. Pozornost by měli zbystřit hlavně lidé jezdící z Komořan od továrny.

Těm vyšla brněnská společnost Kordis provozující Integrovaný dopravní systém Jihomoravského kraje vstříc, aby nemuseli čekat na autobus hodinu. O prázdninách totiž vypadne spoj s odjezdem ve čtrnáct hodin osmapadesát minut.

„U linky 631 Dochází k přidání jednoho páru spojů v úseku Slavkov u Brna, Komořany v době prázdnin pro přepravu cestujících z průmyslové oblasti Komořan do Rousínova, Velešovic, Slavkova u Brna a zpět,“ řekl pracovník Kordisu Michael Kocourek.

Konkrétně se jedná se o spoj s odjezdem ve třináct hodin třiapadesát minut ze Slavkova u Brna do Komořan a spoj s odjezdem ve čtrnáct hodin osmačtyřicet minut z Komořan do Slavkova u Brna. „Snažili jsme se tak vyhovět připomínkám cestujících na toto spojení v době prázdnin,“ dodal Kocourek.

Změna ale bude platit jenom do podzimu. Potom se vrátí původní řád i se spojem odjíždějícím před třetí hodinou. Lidé však přesto nejsou spokojení. Po skončení pracovní doby musejí vyčkávat půl hodiny, protože předchozí spoj jim ujíždí o pár minut.

Linky na Vyškovsku, kterých se týkají změny jízdních řádů od 14. června

631 Kobeřice – Nížkovice – Heršpice – Slavkov – Rousínov – Vyškov

753 Vyškov – Ivanovice – Pačlavice

754 Vyškov – Ivanovice – Orlovice

Zdroj: IDS Jmk

Autobus, jak už dřív Vyškovský deník Rovnost informoval, totiž odjíždí už několik měsíců ve směru na Rousínov, Velešovice a Slavkov u Brna dvě minuty před půl třetí. „Končíme v práci vždy o půl. Když pracujeme do půl třetí, jezdíme spojem v patnáct hodin,“ uvedla před časem Jarmila Látalová, která bydlí ve Velešovicích.

Jenže podle Kocourka posunutí spojů tak, aby dokonale vyhovovaly pracovní době továrny, není možné. „Spoje navazují na další. Pokud bychom vyhověli Komořanům, přijdou stížnosti odjinud,“ dodal Kocourek.

V jízdním řádu linky 753 z Vyškova přes Rybníček do Pačlavic s přestupem v Medlovicích do Ivanovic na Hané přibude zápis posilového spoje s odjezdem ve čtrnáct hodin a devět minut z Vyškova. Jde však jenom o oficiální doplnění. „Tento spoj jezdí už od začátku roku. Byla to tenkrát mimořádná posila. Operativně jsme ho zařadili kvůli velké frekvenci cestujících. Nebyl ale zahrnutý v jízdním řádu, proto ho tam nyní uvádíme,“ vysvětlil Kocourek.

Autobusová linka 754 z Vyškova přes Ivanovice na Hané do Orlovic měla o prázdninách přijít o spoj s odjezdem ve třináct hodin jednapadesát minut. „Tento spoj je běžně vedený pouze v době školního vyučování. Jako bonus ho však ponecháváme i o prázdninách,“ doplnil Kocourek.

Lidem se velmi ulevilo. „Autobus sice bereme jako školní, ale kdyby přes prázdniny nejezdil, nastala by dvouhodinová proluka,“ řekla starostka Orlovic Jana Minářová.

Velkých změn se dočkaly jízdní řády už v minulém týdnu, a to na Bučovicku díky znovuzprovoznění silnice I/50.