Lidé sem odnesou drobné funkční věci z domácnosti, které je jim líto vyhodit, a naopak si odtud odnesou věci, které by se jim hodily. Provozní doba je pro centrum stejná jako v celém sběrném dvoře.

Stavba u vily Austerlitz se uplynulé měsíce měla stát dějištěm akcí včetně svateb.
Akce v nepovolené stavbě? Úřad ve Slavkově řeší stodolu u vily Austerlitz

Vyškované sem odloží například nádobí, dekorace do domácnosti, mechanické nářadí, hračky, sportovní potřeby nebo zahradní náčiní. Nepatří sem naopak jakékoliv elektrozařízení, oblečení či rozměrný nábytek.

Provozní doba ReUse Centra:

Úterý 8.00-17.00.
Čtvrtek 8.00-17.00.
Pátek 8.00-15.00.
Sobota 7.00-13.00.

„Elektrozařízení nejsme schopni řešit, protože bychom je museli prověřovat a v případě úrazu by mělo problém Respono. Bereme tedy jen mechanická zařízení. Pokud se týká oděvů, tak je rovněž v ReUse Centru nepřijímáme. Ve Vyškově již funguje systém kontejnerů, kde lidé mohou odevzdat staré oblečení, ten ale neprovozuje Respono,“ vysvětlil výkonný ředitel firmy Milan Černošek.

Centrum umožňuje zpětně využití věcí, které by jinak skončily v kontejneru. Zájemci je na místo přinášejí a odnášejí zdarma, mohou ale zaplatit dobrovolný příspěvek, který následně poslouží společnosti Respono pro ekologickou výchovu nebo k vylepšením nové služby. Věci k předání jsou povinně čisté, ve funkčním stavu a bez zjevného napadení parazity, škůdci nebo infekcemi hub a plísní.

V ReUse Centru je možné odložit:

Zejména věci pro zařízení a vybavení domácnosti - keramické, porcelánové i skleněné nádobí, hrnce, plechy na pečení, talíře, hrníčky, příbory, sklenice, obrazy, rámy, vázy, dekorace do domácnosti, květináče, mechanické domácí strojky, přepravky, bedny, mechanické nářadí, mediální produkty (CD, DVD, videokazety), hračky, sportovní potřeby a vybavení, kola, koloběžky, lyže, snowboardy, knihy, časopisy, kamna, kbelíky, zahradní náčiní, zahradní dekorace a doplňky, vybavení pro chov domácích zvířat (klece, akvária), drobný nábytek (židle, stolky, skříňky, poličky, nečalouněná křesla), bižuterii.

V ReUse Centru není možné odložit:

Jakékoliv elektrozařízení (elektroniku, elektrické přístroje a spotřebiče), textilní výrobky, oděvy a obuv, čalouněné věci, rozměrný nábytek, čalouněný nábytek.