V bučovické firmě Dina-Hitex se můžou zaměstnanci těšit na vánoční večírek. „Večírek pořádá naše firma už dlouhá léta, je to podniková tradice. Objedná se nějaký sál nebo restaurace, kde se pak všichni zaměstnanci sejdou. Protože máme dvousměnný provoz, pořádáme večírek v sobotu večer,“ uvedla asistentka ředitele společnosti Lenka Pytelová.

Na večírku přichystá vedení společnosti bohatou zábavu. „Kromě večeře a taneční zábavy se losuje také tombola. Cen je dostatek, takže nějaký ten dárek vyjde skoro na každého,“ dodala Pytelová.

Kromě vánočního večírku se firma postará svým zaměstnancům také o část štědrovečerní večeře. „Na Vánoce dostávají zaměstnanci také kapra. A podle finanční situace i malý dárek navíc,“ podotkla Pytelová.

Každý zvlášť

Někde si ovšem musejí své večírky zorganizovat sami. Výhodu mají v tom, že si je udělají podle svých představ. „V naší společnosti je to roztříštěno do několika kategorií. Svoje večírky si ve vlastní režii pořádají dělnické profese a zvlášť třeba administrativa. Sejdou se třeba někde na bowlingu,“ řekl finanční ředitel vyškovské společnosti Magnum Parket Pavel Lokaj.

Pro všechny zaměstnance však vedení společnosti letos připravilo malé překvapení. „V létě se ve společnosti obměnilo vedení a rozhodli se před Vánoci předat zaměstnancům za jejich letošní přínos firmě drobné dárky. Chtěli bychom z toho udělat tradici,“ doplnil Lokaj.

Tradicí se začíná stávat turnaj v kuželkách, který pořádá další vyškovská firma. „Letos jsme uspořádali už druhý ročník Mikulášského turnaje v kuželkách. Spojení se sportem je mezi zaměstnanci oblíbenější než prosté posezení, které jsme mívali dřív,“ řekla personalistka společnosti Hestego Eva Vavrouchová.

S cenami z turnaje však neodcházeli jenom vítězové. „Letos soutěžilo šestnáct čtyřčlenných družstev. Tři nejlepší mužstva si odnesla poháry a každý z členů dostal navíc medaili. Pro poslední tým jsme připravili cenu útěchy ve formě dětských kuželek,“ dodala Vavrouchová.

Poděkování za práci

Na zaměstnance pamatují také ve vyškovské pobočce firmy Fritzmeier. „Jako poděkování za odvedenou práci v tomto roce obdrží naši zaměstnanci vánoční prémie,“ poznamenal personalista společnosti Aleš Dobrovolný.

Na vývoj v ocelářském odvětví zatím čekají v bučovické firmě JKZ. „Situace v oboru není dobrá, vůbec nevíme, co se dá očekávat od začátku příštího roku. Loni jsme třeba našim zaměstnancům dorovnali platy, které jsme jim museli kvůli krizi snížit v roce 2009,“ upozornil ředitel společnosti Jindřich Žižlavský.

Přilepšit pracovníkům chtějí i letos. „Něco naplánováno máme. Nebudeme na zaměstnancích šetřit, odměnu za svou roční práci si zaslouží,“ řekl Žižlavský.