DISKUTUJTE DOLE POD ČLÁNKEM

Poházené oblečení, shnilé potraviny a další odpadky se celé měsíce povalovaly u kontejnerů v Sadové ulici ve Vyškově.

Zápach a nepořádek začal vadit například Jiřímu Vinickému.

„Popelnice zde vyváží společnost Respono. Ovšem jak jsem se od nich dozvěděl, odpad, který se válí na zemi, už nesbírají. Prý se starají pouze o popelnice,“ uvedl obyvatel Sadové ulice Vinický.

Protože je komunikace města, tak místní požádali o pomoc radnici. „Opět jsme se nedočkali vůbec ničeho, a tak jsem už dost naštvaný volal strážníkům. Ti nepořádek nakonec kupodivu přijeli uklidit. Ovšem už dnes se tu válejí další odpadky. Zrovna včera jsem je sám šel uklidit, protože než bych se zase něčeho dožádal, asi by byly Vánoce,“ svěřil se Vinický.

Dodal, že kontejnery jsou často přeplněné. Lidé tak často nechají leccos ležet vedle nich.

Technickoprovozní náměstek společnosti Respono Pavel Horáček popřel, že by pracovníci firmy neuklízeli i nepořádek v okolí kontejnerů.

„Odpad jinak vyvážíme jednou v týdnu, ale od prvního května budeme dvakrát v týdnu odvážet plasty. Ovšem pokud jsou popelnice někde nedostačující, tak se stačí obrátit na město. Když nám dá radnice žádost, okamžitě kontejnery přistavíme,“ řekl Horáček. Že se odpadky na zemi v Sadové ulici válely několik týdnů, potvrdil i jeden kolemjdoucí.

„Pohled na roztahané oblečení mě docela zaujal, takže jsem si to zapamatoval. Chodím touto ulicí denně domů. Hadry ležely na zemi, i když kontejnery byly prázdné a nikdo je stejně neuklidil. Zrovna předevčírem jsem jel okolo a zahlédl jsem, jak se tam tvoří nová skládka,“ řekl třeba Martin Forst.

Podle mluvčí vyškovské radnice Dany Bednářové si na černé skládky posvítí ve čtvrtek pracovníci odboru životního prostředí, kteří projedou celé město. „Podívají se i do Sadové ulice. Velmi nás mrzí, že někteří lidé dokážou znepříjemnit život druhým. Například právě tím, že udělají v ulicích nepořádek,“ informovala Bednářová.

Dodala, že kontejnerů na odpad je po městě dost, což stojí město značné peníze. „Pokud se ale najde lokalita, kde kontejnery nestačí, navýšíme jejich počet. Tuto situaci je ale třeba dobře prověřit,“ upozornila Bednářová.

Pokud někdo sype odpadky na zem místo do popelnice svévolně, dopouští se přestupku. „Pokud se nám pachatele podaří chytnout, hrozí mu pokuta až do výše jednoho tisíce korun,“ informoval velitel vyškovské městské policie Petr Sedláček.