Žena svůj zážitek popsala i na webu města. „Když jsem se muže zeptala, jestli má na kácení povolení, obořil se na mě, že prý mi do toho nic není, že je v lese a může si tam dělat, co se mu zlíbí," uvedla. Podle ní kácel sice menší, zato však pěkné stromy. „Pokud by se tak choval každý, za chvíli by byl les pustý," doplnila obyvatelka Bučovic.

Její podnět začal řešit odbor životního prostředí bučovické radnice. Ačkoliv jeho šéf Miloslav Babyrád ještě nemá na stole vyjádření městské policie, které zadal prošetření záležitosti, podle předběžných výsledků se o kácení nejednalo. „Muž, kterého jedna z obyvatelek města obvinila z krádeže, z místa jen odvážel osekané větve, které tam po zásahu pracovníků zůstaly. Zdá se tedy, že vzniklá škoda bude pouze symbolická," naznačil Babyrád.

Podle šéfa bučovických strážníků Jiřího Wasserburgera se muž ale dopustil protiprávního jednání, protože neměl na odvoz větví povolení od městského úřadu. „Městské policii se ho podařilo vypátrat. Kácení se ovšem nepotvrdilo. Podle všeho ani městu nevznikla škoda, protože větve by jinak odvezly technické služby. I přesto však muž jednal protiprávně. Strážníci věc vyřešili domluvou, pokutovat ho nebudeme," řekl Wasserburger.

Aby však pro příště zamezili podobným praktikám ze strany obyvatel, dohodli se bučovičtí strážníci s majetkovým odborem radnice na zavedení opatření. „Pracovníci odboru nechají označit stromy, které budou určené ke kácení a tomu, kdo bude práci vykonávat, vystaví povolení. S ním dotyčný přijde za námi. My pak budeme místo kontrolovat," zmínil velitel.