„Okna ve školce jsou v absolutně havarijním stavu, takže jejich výměna je prostě nutná. Zažádali jsme na Jihomoravský kraj o dotaci, ale i kdybychom peníze nedostali, do výměny se pustíme. Nezbude nám nic jiného, než na ni sehnat peníze jinde. Problém je ale také v tom, že jsme dosud nemohli vybrat firmu, která práce udělá," popsala situaci starostka Lovčiček Jaroslava Hrozková.

Upřesnila, že problém spočívá v nabídkách, které zastupitelstvu poslaly firmy, jež o práce projevily zájem. Čtyři z pěti nabídek se ukázaly jako formálně nevyhovující, takže je zájemci budou muset přepracovat. To celý proces zdrží. „Vyvstává tak otázka, zda se opravy stihnou udělat. S pracemi se musí začít 1. července a hotové musí být do 15. srpna, aby ještě zbyl čas na to, připravit budovu na nový školní rok," upozornila Hrozková.

Důležitou roli hraje také výběr oken. „Pokud zvolíme dřevěná, tedy eurookna, vyjde to asi o třetinu dráž než okna plastová. Mluvíme zhruba o šesti stech tisících nebo čtyř stech tisících. Jsem pro levnější variantu, protože nepovažuji dnešní plastová okna za výrazně méně kvalitní," naznačila Hrozková. Podle ní je také podmínkou při zhotovení zachování vzhledu původních oken, která pochází už z počátku minulého století.