Víkendové slunečné ráno snad každého dobře naladí. Procházka do obchodu tak může být klidně i radost. Ne však pro obyvatele vyškovského sídliště Osvobození.

Když jdou nakoupit rohlíky do prodejny Adex a procházejí kolem rockového klubu, bývá jim na zvracení. Nepořádek všude kolem, rozbité lahve, jejich obsah vylitý na chodníku.

„Je to opravdu nechutné. Zajímalo by mě, jestli se to někdy změní. Zamýšlí město třeba přemístění mimo sídliště?“ ptala se jedna z obyvatelek sídliště v online diskuzi vyškovského místostarosty Romana Celého.

Problém ovšem není krátkodobý. Je to už déle než rok, kdy si stěžovali taky další obyvatelé. „V sobotu ráno chodím nakupovat rohlíky. Do prodejny v Moravanu chodím kolem „rockáče“. Mnohdy je mi opravdu na zvracení,“ stěžovala si už dřív například Ilona Štéblová.

Podle vyškovského místostarosty Romana Celého radnice už několikrát řešila problém se strážníky. „Nechali jsme udělat i taková opatření, která se týkala opravy či úpravy veřejného osvětlení. Samozřejmě není možné hlídkovat celý pátek nebo sobotu jen na tomto místě,“ uvedl Celý.

Víc v sobotním Deníku