DISKUTUJTE DOLE POD ČLÁNKEM

Nejvíc z rozpočtu vytěžilo okresní město, kterému sněmovna přiklepla deset milionů na zvětšení kapacity domu s pečovatelskou službou. „Chceme ho rozšířit také kvůli tomu, že za sedm let bude každý čtvrtý Vyškovan starší šedesáti let. Na jeho modernizaci sice potřebujeme šedesát milionů korun, ale i tak je to velká pomoc,“ neskrýval radost z přidělených peněz vyškovský starosta Petr Hájek.

Víc než třímilionová injekce, která poputuje do Bučovic na přístavbu pavilonu mateřské školy v Sovětské ulici, zase potěšila tamního místostarostu Františka Šujana. Dětí totiž podle něj ve městě rok od roku přibývá. „Je to skvělé. Akci plánujeme na příští rok. Sice na ni budeme potřebovat mnohem víc peněz, tuším, že okolo pěti nebo šesti milionů, ale každá koruna je dobrá,“ svěřil se Šujan.

Podobně se na svoji porci medvěda dívají také Drnovičtí. Obec získá ze státního rozpočtu milion tři sta tisíc na úpravu části kulturního domu.

„Konkrétně chceme rekonstruovat sociální zařízení, které je v poměrně havarijním stavu, a šatny. To chceme uskutečnit v příštím roce. Že na akce získáme nějaké peníze od státu, je dobrá zpráva,“ těší se starostka Drnovic Zuzana Hermanová.

Z pěti milionů se můžou radovat také obyvatelé Zbýšova, kteří budou mít díky státní dotaci několik nových cest. „Usmálo se na nás štěstí. Peníze chceme využít na novou komunikaci ve dvou ulicích s novými domy, kde jsou zatím jen betonové panely. Jde přibližně o čtyři stovky metrů nové silnice i chodníků. S naším rozpočtem ve výši zhruba tří a půl milionu korun bychom si z vlastních zdrojů nemohli takovou stavbu nikdy dovolit,“ uvedl starosta Zbýšova Jaroslav Žalkovský.

Jak to ale vypadá, poslanci se příliš nezavděčili slavkovské radnici. Nebo alespoň ne místostarostovi Slavkova u Brna Jiřímu Doleželovi. Přestože do města pošlou dotace hned dvě, jemu to připadá málo. „Měl bych určitě větší radost, kdyby částka byla mnohem větší. Dva miliony na stavbu parkoviště na sídlišti Nádražní stačit nebudou. A nejde jen o samotná parkovací místa. Plochu chceme upravit tak, aby nebyla celá z betonu,“ prohlásil Doležel.

Michal Sklenář