„Bude tam „kruháč“ nebo semafor? A jak bude řešeno prostranství u nových obchodů?“ zeptal se například Vyškovan Tomáš v internetové diskuzi s místostarostou Vyškova Romanem Celým. Tazatel si je vědom, že jde o soukromý majetek, ale věří, že si město vyjedná nějaké podmínky. „Jde o to, aby tato plocha nebyla zase jen parkovacím monolitem s šedivou dlažbou, ale aby se tam dalo i posadit na lavičku a v létě se schovat pod koruny stromů,“ napsal Tomáš.

Ke zklamání vyškovských zastupitelů, z původního návrhu na vybudování okružní křižovatky sešlo. „Developer společnosti Tesco se nedohodl s Aholdem, který vlastní nutné pozemky na vybudování okružní křižovatky. Konečná podoba křižovatky bude průsečná, světelně řízená,“ vysvětlil místostarosta Celý. Připustil, že klást podmínky na to, jak mají vypadat parkoviště u obchodních domů je více než složité. Připomínky ale předá architektům a odboru životního prostředí, kteří se budou vyjadřovat k dokumentaci pro stavební řízení na výstavbu Tesca.

Územní řízení je teprve na úplném začátku, ale vše nasvědčuje tomu, že stavba by mohla zahájit ještě v letošním roce. „Pokud bude vše bez komplikací, mohlo by se začít stavět na podzim,“ potvrdila mluvčí vyškovské radnice Dagmar Bednářová.