A přestože by se koupě současného objektu jevila jako nejjednodušší řešení, obci se do ní příliš nechce. Poukazuje totiž na předraženou cenu. „Na obou variantách postupně pracujeme. Potřebujeme všechny potřebné výstupy, abychom se pak mohli rozhodnout tím správným směrem. Jde o natolik závažné rozhodnutí na osmdesát sto let dopředu, že si nemůžeme dovolit ho uspěchat," zdůraznila starostka Olšan Dana Křížová.

Na rozhodování se mají podílet také obyvatelé vesnice. „Chceme jim obě varianty představit, aby nám i oni mohli říct svůj názor. Myslím, že už nyní na jaře by mohlo být známé, ke které variantě nakonec přistoupíme," prohlásila starostka vesnice.

Od stávajícího majitele mají podle ní informace, že cenu snížit nechce. „A my nemůžeme koupit nemovitost za dvojnásobnou cenu. A pokud se nedomluvíme, zůstává varianta nové výstavby ve hře," naznačila Křížová.

Sám Ross si s myšlenkou opravy svého majetku nepohrává. „Ve vesnici už nepodnikám a nemám tam tak z čeho investovat. A na evropské dotace jako soukromník nedosáhnu," odůvodnil před časem Ross, proč se rozhodl objekt prodat.

Pokud obec skutečně přistoupí k výstavbě nového kulturního domu, plánuje v letošním roce nachystat projekty. „Realizace by určitě nebyla dřív než příští rok. Nemá smysl spěchat, stavba musí odpovídat i požadavkům dalších generací," dodala starostka.