Jízdu řidičům ve Slavkově zkomplikují od desátého srpna dopravní omezení související se stavbou nové prodejny Lidl v areálu bývalého cukrovaru. „V této fázi bude uzavřena silnice I/54 v ulici Československé armády ve směru od autobusového nádraží. Průjezdný pak zůstane nájezd na obchvat ze silnice I/51 na silnici I/54 směr Kyjov v obou směrech,“ informovala mluvčí Slavkova Veronika Slámová.

Objízdná trasa je navržena tak, aby řidiči mířící směr Kyjov využívali zejména obchvat a nájezd. Návštěvníky, kteří do Slavkova zamíří od Kyjova, budou značky navigovat tak, aby u obchodního centra Penny zabočili zpět do centra. „Objížďka tedy nebude vést přes žádné okolní vesnice. Očekáváme ale, že tato omezení budou mít za následek zpomalení dopravy a tvorbu kolon,“ připustila Slámová.

Trasu ještě ve městě příští týden schválí silniční správní úřad. „Jako policisté k ní vydáme vlastní stanovisko. Pro řidiče bude samozřejmě řádně vyznačena,“ doplnila policejní mluvčí Alice Musilová.

OMEZENÍ PROVOZU
- Stavba je rozčleněna do šesti fází. První začala dvacátého července a skončí devátého srpna. Jízdu řidičům neomezuje.
- Druhou zahájí dělníci desátého srpna a ukončí až třicátého. Uzavřou kvůli ní silnici I/54 v ulici Československé armády. V plánu je objízdná trasa.
- V září a říjnu se budou se budou v křižovatce řídit kyvadlovým semaforem.

Druhou etapu prací, se kterou budou omezení spojena, završí dělníci podle plánů třicátého srpna. „V další fázi od začátku září do konce října pak bude provoz na křižovatce řízen kyvadlově semaforem,“ prozradila slavkovská mluvčí.

Areál bývalého cukrovaru se už mezitím mění před očima. „Ten cukrovar si ještě pamatuji. Chodili jsme tam s babičkou, ale to už bylo hodně dávno. Je to jen vzpomínka,“ komentovala Jaroslava Chvalná ze Slavkova.

Práce na kruhové křižovatce v těsné blízkosti prodejny začaly už minulý týden. „Zpřehlední se díky ní doprava na silnici první třídy. Se stavbou nové prodejny, kterou reagujeme na přání zákazníků, budeme záhy následovat,“ oznámila mluvčí Lidlu Iveta Barabášová.

Kruhový objezd postaví v křížení silnic I/54, I/50 a III/4191. Připojí také nový směr k samotnému nákupnímu centru. „Stavba je rozčleněná do celkem šesti etap. S tou aktuální ale nejsou spojená žádná omezení,“ potvrdila Musilová.

Po dokončení na jaře zákazníci využijí v areálu také nové parkoviště, které bude součástí prodejny. „Vybavíme ho širokými parkovacími místy. Vyčleněn bude zvláštní prostor pro auta rodin s dětmi,“ dodala Barabášová.

Zákazníci se mohou těšit především na pohodlné nakupování v moderních prostorách. Prodejna bude vybavena vlastní pekárnou, díky které bude v nabídce vždy čerstvé pečivo. Zákazníci uvítají také rozsáhlý úsek čerstvých potravin. K dispozici bude velký výběr ovoce a zeleniny, masa a mléčných výrobků.