SLEDOVALI JSME ONLINE…

Online reportáž

S úterním nařízení vlády rušícím výuku na školách stejně jako kulturní akce nad sto účastníků, se musejí vyrovnávat i na Vyškovsku. V úterý byl takto zrušen koncert skupiny Dua Jamaha, který měl být připraven v Besedním domě. „Všechny akce nad sto lidí jsme zrušili na základě nařízení vlády. Je to situace, která tady nikdy nebyla, ale musíme se s ní vyrovnat," informoval ředitel Městského kulturního střediska Luboš Kadlec.

Lidi informují prostřednictví sociálních sítí. „Zatím je to příliš čerstvé na sdělení podrobností. Je možné, že pokud bude zákaz zrušen, budou pro akce náhradní termíny,“ dodal Kadlec.

Ve Vyškově přitom mělo vedení města jednat o situaci se zástupci škol. „Vzhledem k vývoji situace se od středy ruší výuka základních, středních a vyšších odborných škol. Opatření se zatím netýká mateřských škol,“ sdělil starosta Vyškova Karel.

Mateřské školy prozatím nezavírají. „Jsme velká mateřská škola, máme přes dvě stě dětí. Nařízení vlády se o mateřinkách nezmiňuje, nechceme tedy vyvolávat paniku a pokračujeme v běženém provozu,“ sdělila ředitelka mateřské školy Zvídálek ve Slavkově u Brna Eva Jurásková.

Předseda vlády Andrej Babiš (vpravo) a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch vystoupili 10. března 2020 v Praze na tiskové konferenci k aktuální situaci v souvislosti s výskytem koronaviru
Česko zakázalo kvůli koronaviru akce nad sto lidí. Školy zůstanou zavřené

Netradičním způsobem vyřešili situaci v Kině Sokolský dům, kde mají pro návštěvníky vyhrazených 236 míst. „Rozhodli jsme se, že záměrně snížíme kapacitu kina na devadesát míst. Tím vyhovíme nařízení vlády a zákaz se nás tak týkat nebude. Nemusíme tak rušit žádná promítání, program kina je zachován,“ uvedl za kino Pavel procházka.