„Hazardní hráči snadno prohrají celou výplatu, veškeré rodinné úspory a mnohdy se navíc dál zadlužují. V hernách a kasínech je ale potkáte méně často než dřív, nově se totiž v této oblasti rozmáhá fenomén on-line sázek a hraní přes internet,“ potvrdil za společnost Podané ruce psychoterapeut Jan Pokluda.

Rozhodně přitom neplatí, že by rizika online hazardu byla menší. „Obojí může vést k rozvoji silné závislosti s řadou negativních dopadů na rodinný i pracovní život hráče. Měl by si proto říct o pomoc včas, nejlépe hned, jakmile si uvědomí, že s jeho hraním nebo sázením není něco v pořádku. Varovným signálem je pocit, že nad svým jednáním ztrácí kontrolu,“ doplnil odborník s tím, že vodítkem je také přiložený dotazník.

Po velmi dlouhé době se objevily skládky v extravilánu Slavkova. Za poslední měsíc byly čtyři.
Slavkov trápí černé skládky stavební suti, likvidace stojí město tisíce korun

Terapeutické centrum ve Vyškově sídlí na adrese Československé armády 1/2A. Objednání konzultací je možné na čísle 775 882 605 nebo přes e-mail pokluda@podaneruce.cz. Regionální pobočku má na starosti právě Jan Pokluda. „Patříme pod neziskovku Podané ruce, naše služby jsou bezplatné,“ doplnil psycholog.

Odpovídejte na stupnici nikdy – občas – velmi často.
1. Vsadil/a jste někdy více, než jste si mohl/a dovolit prohrát?
2. Potřeboval/a jste hrát se stále větším obnosem peněz nebo čím dál častěji, abyste dosáhl/a požadovaného vzrušení?
3. Vrátil/a jste se hned druhý den, abyste vyhrál/a zpět prohrané peníze?
4. Kritizovali někdy jiní lidé Vaše hraní nebo Vám říkali, že máte s hraním problém, ať už to byla podle Vás pravda nebo ne?
5. Způsobilo Vám nebo Vaší rodině hraní nějaké finanční problémy?
6. Cítil/a jste někdy vinu nad tím, že hrajete, nebo nad tím, jaké má Vaše hraní následky?
7. Půjčil/a jste si peníze na hru nebo jste prodal/a nějaký majetek nebo použili peníze určené na jiné účely, abyste získal/a peníze na hru?

Pokud jste odpověděl/a alespoň jednou velmi často nebo alespoň třikrát občas – bylo by dobré zamyslet se nad tím, jestli se Vám hráčský koníček nevymyká z kontroly.