Expozice regionu Vyškovsko bude mít velikost devětačtyřiceti metrů čtverečních. „Kromě Vyškova se jejím prostřednictvím návštěvníkům představí také mikroregiony Drahanská vrchovina, Větrník a Ivanovická brána, dále akvapark, zoopark, vyškovský pivovar, Správa majetku města Vyškova se svým sportovním areálem a hotely Dukla a Nemojanský mlýn,“ vyjmenovala mluvčí vyškovské radnice Dana Bednářová.

Zahraničními partnery jsou spřátelená města Vyškova, tedy slovenské Michalovce a polská Jaroslaw. Své propagační materiály zde budou zájemcům poskytovat i německý Döbeln a chorvatská Virovitica.

„Svoji expozici slavnostně otevřeme ve čtvrtek od jedenácti hodin. První den a polovinu dne druhého je veletrh věnovaný odborníkům, od pátečních čtrnácti hodin až do nedělních šestnácti hodin, kdy se brány festivalu definitivně uzavřou, bude patřit široké veřejnosti. Na stánku nebude chybět krojovaná obsluha, která tak návštěvníkům představí tradiční hanácké oděvy. Milovníci zlatavého moku jistě nepohrdnou ochutnávkou Vyškovského piva,“ lákala Bednářová.

Celkové náklady na prezentaci města a jeho partnerů dosáhly zhruba tří set tisíc korun. O téměř třetinu této částky se podělí jednotliví partneři, zbytek uhradí město Vyškov.

„Jsem rád, že můžeme vytvořit poutavý společný stánek, kde lidem chtivým poznávání zajímavých míst ukážeme, že opravdu stojí za to na Vyškovsko přijet a strávit tu příjemné chvíle,“ prohlásil starosta Vyškova Jiří Piňos.

Doprovodný program zpestří i hanácké folklorní soubory Trnka a Klebetníček nebo mažoretky Kalimero Vyškov.

Expozici regionu připravilo Turistické informační centrum, které pro nadcházející sezónu připravilo virtuální prohlídku města Vyškova s celkem dvanácti virtuálními body představujícími atraktivity města, informační brožurou a ozvučeným průvodcem. Virtuální prohlídku v těchto dnech zapracovává město do svých webových stránek.