Na Štědrý den otevře od šesti hodin ráno do dvou hodin odpoledne. Šestadvacátého prosince už má navíc otevřeno. Stejně tak Ahold, který má ve Vyškově dva obchodní domy Albert, a to U Jandovky a Na Hraničkách. Naopak vyškovský Lidl oba povánoční svátky zůstane zavřený.

Také obchody v centru města budou ještě na Štědrý den lákat zákazníky, většinou do pravého poledne. „Otevřeme do půl dvanácté, lidí sice loni nepřišlo moc, ale opozdilci si u nás vánoční dárek ještě mohou koupit,“ potvrdila vedoucí prodejny s textilem S.A.M Alena Taušová.

Nelení ani prodejci vánočních stromků. Třeba před Kauflandem prodávají symbol Vánoc každý den od osmé do dvacáté hodiny. „O Štědrém dnu tu budeme od rána také, předpokládám, že tak do desíti dopoledne,“ uvedl prodejce stromků. Čtyřiadvacátého prosince bude samozřejmě také možné zakoupit v regionu ještě vánočního kapra.

Na úřadech i v pátek

Lidé z Vyškova se nemusejí bát den před Vánocemi o vyřízení svých záležitostí na úřadech. I když budou mnohé úřady v závěru roku pracovat v omezeném provozu, ten vyškovský žádné omezení neplánuje. „Na úřadě jsme každý den, nejenom v pondělí a středu. Tudíž i v pátek úředníci na svých odděleních pracují, pro veřejnost mezi osmou až třináctou hodinou,“ ujistila mluvčí vyškovské radnice Dana Bednářová.

Také radnice v Ivanovicích na Hané bude v pátek otevřená, ale řada úředníků tam nebude. „Hodně pracovníků si bude vybírat dovolenou, fungovat ale budeme. Na každém pracovišti někdo alespoň do půl druhé určitě bude,“ řekl ivanovický starosta Jozef Heretík.

Lidé, kteří nechtějí zažívat tlačenice v obchodech nebo na úřadech, můžou v předvánoční a mezivánoční čas navštívit nejrůznější koncerty nebo výstavy po celém Vyškovsku. Například bučovické Muzeum Vyškovska bude na svatého Štěpána otevřené od 14 do 16 hodin. „Stejnou otevírací dobu budeme mít mezi svátky od úterý do pátku. V neděli 25. 12. a na Nový rok bude muzeum zavřené,“ připomněl za muzeum Jiří Setinský.

Přehled otevíracích hodin vyškovských poboček obchodních řetězců:

• Kaufland

do 23. 12. 7 – 24

24. 12. 6 – 14

26. 12. 8 – 18

31. 12. 7 – 18

• Lidl

24. 12. 7 – 12

31. 12. 7 – 15

• Albert, Na Hraničkách, U Jandovky

24. 12. 7 – 15

26. 12. 8 – do běžných zavíracích hodin*

31. 12. 7 – 19

* Albert U Jandovky má podle internetových stránek otevřeno běžně do 22 hodin, prodejna Na Hraničkách zavírá o dvě hodiny dříve

Zdroj: obchodní domy