Bez otazníku už je také přesun vyškovských strážníků do stejného objektu. „Kdyby zůstali na stávající adrese, museli bychom do nich stejně dál investovat. Technologie, kterou používají, jsou z devadesátých let. V současných prostorech jsou strážníci na samé hraně personálních a zejména technických kapacit. I to byl jeden z argumentů, na kterém jsme se shodli. Varianta odložit jejich přesun by byla nerentabilní," oznámil starosta Vyškova Karel Goldemund.

Na stole totiž ležela i varianta, zda stěhování strážníků město o pár let neodloží. A nedá zelenou pouze přestavbě bytů. Nakonec vedení města kývlo na rekonstrukci celého komplexu. „Odhadované náklady činí čtyřiatřicet milionů korun. Město chce mít rekonstrukci hotovou do konce roku 2018," přiblížila mluvčí vyškovské radnice Dana Ryšánková.

34 000 000
Takové mají být náklady na rekonstrukci celého komplexu v Žižkově ulici. 22 milionů bude stát vybudování nové služebny pro městskou policii, 9,5 milionu spolkne rekonstrukce bytů a 3,5 milionu korun mají stát demoliční práce a úprava dvoru se stavbou parkovacích míst.

Počítá s tím také návrh rozpočtu na následující rok, který budou příští týden projednávat radní a 12. prosince následně zastupitelé. „Vzhledem k tomu, že se akce už víc než rok projektovala a zpřesňovala, jsme na ni měli v letošním rozpočtu vyčleněných devětadvacet milionů. Takže zatížení rozpočtu v příštím roce nebude vysoké," ujistil starosta Goldemund.

Nově vybudovaná služebna pak má podle radnice dobře fungovat s perspektivou 20 až 30 let. Že je digitalizace nutná, potvrdil před několika týdny i velitel strážníků Petr Sedláček. „Chceme jít s dobou, základem je tak digitalizace systému. Jednou z výhod je, že nám ulehčí ukládání informací a práci se záznamem," popsal šéf městské policie.

V otázce bytů město počítá s řadou stavebních úprav. Na celém objektu je potřeba opravit střechu. Vybourá také vnitřní trakt, místo kterého budou parkovací stání pro jednotlivé byty i auta městské policie. Vznikne jich čtyřiadvacet. Jedno místo budou mít strážníci vyhrazené také před budovou v ulici.

Zda byty prodá, nebo je bude pronajímat, radnice teprve rozhodne. „Na základě prvních analýz se zatím nicméně přikláníme k nájemnímu bydlení, ale bude to otázka ještě další debaty," zmínil starosta Vyškova.

Město se stalo majitelem rozestavěného projektu v roce 2014, zvítězilo ve výběrovém řízení na jeho odkoupení. V té době komplex sestával ze čtyř vzájemně propojených budov s bytovými i nebytovými jednotkami, zkolaudovaný nebyl.