Práce na ní už začaly. Dělníci v uplynulých dnech odstranili její věž. „Před zahájením stavby jsme mimo jiné museli nechat udělat statický posudek, který zjistil určité problémy, takže bude nutné budovu zajistit i z tohoto hlediska. Ještě nyní je tam sonda, ale předpokládáme, že už se nic nezmění a akce se neprodraží," informoval bučovický místostarosta Jiří Horák.

Už tak si totiž město za rekonstrukci připlatí. Původně počítalo s částkou ve výši sedmi milionů tří set tisíc korun. „Ve výběrovém řízení jsme ovšem jako nejvýhodnější vybrali nabídku, kdy dodavatel práce udělá za osm a půl milionu," uvedl Horák.

Spočívat mají kromě statického zajištění rovněž v zateplení. Prokoukne také fasáda, získá šedo-červenou barvu. Hotovo mají mít dělníci v průběhu léta. Tím však úpravy budovy neskončí. Na akci má navázat rekonstrukce interiéru.

V tomto případě ale radnice ještě nevybrala zhotovitele. „Půjde o změnu dispozic, například zúžení chodby, čímž se zvětší místnosti. Suma, na kterou záměr vyjde, vzejde až z výběrového řízení. Nicméně půjde řádově o stovky tisíc korun," doplnil místostarosta.