Nakonec celá akce stála zhruba devět milionů korun. „Bylo nutné víc investovat do interiéru. Zpočátku se zdálo, že bude stačit jen vyčištění. Ukázalo se však, že po takto malém zásahu by vnitřek nebyl pro lidi vůbec atraktivní, a tak bylo nutné udělat rozsáhlejší změny," uvedl vedoucí odboru územního plánování, rozvoje a investic Roman Seitl.

Kino má tedy nejen novou fasádu, okna a dveře, ale také třeba podlahy. V celé jeho kráse se ho vedení Bučovic chystá představit už za týden v pátek. „Slavnostní otevření pro zástupce institucí se uskuteční v jednu hodinu odpoledne, pro veřejnost pak o tři hodiny později. Připravený bude i program," uvedl bučovický místostarosta Jiří Horák.

Zajistí kulturu

Zábavu bude podle jeho slov zajišťovat Kulturní zařízení města Bučovice. „Zatím jsme žádný oficiální požadavek od radnice nedostali, ale víme o tom. Vedoucí má teď dovolenou, takže předpokládám, že program začneme vytvářet na začátku příštího týdne," řekl zaměstnanec městské organizace Josef Bouda.

Už na posledním zasedání zastupitelstva zmínil pracovník místního kabelového vysílání Jiří Šarman, že by televize mohla připravit nějaký krátký film. „Šlo by o dokument přibližující, jak kino vypadalo dřív a jak postupovala rekonstrukce," naznačil Šarman.

Po slavnostním otevření však dveře kina zůstanou ještě nějakou dobu uzavřené. Město totiž v současné době teprve hledá provozovatele. „Zájemci mají čas přihlásit se do 1. července. Pokud se soutěž vydaří a vzejde z ní správce, předpokládám, že by kino mohlo být otevřené od poloviny července," odhadl místostarosta.

V podmínkách výběrového řízení například je, že provozovatel musí zajistit promítání minimálně deseti filmů ročně. Protože je v kině jak klasická, tak i digitální promítačka, můžou se návštěvníci těšit jak na starší filmy, tak na nejnovější trháky. Objekt také bude celý nekuřácký.

Čtěte také: Správce kina budou Bučovice hledat znovu