„Od začátku jsme počítali s tím, že práce začnou v polovině prázdnin. Konečně je všechno vyřízené, firma nastoupí v srpnu a součástí podmínek ve smlouvě je i ukončení prací do listopadu. Za každou cenu jsme totiž chtěli, aby byla rekonstrukce hotová do zimy," vysvětlil starosta Pustiměře Miloš Nevřala.

Původně obec počítala s náklady pohybujícími se kolem půl milionu korun. I tenhle předpoklad jí vyšel. „Včetně daně z přidané hodnoty je celková částka vypočítaná asi na čtyři sta padesát tisíc korun. Všechno musí zaplatit obec ze svého rozpočtu, dotační titul na akci ani nebyl vypsaný, takže nám nic jiného nezbývalo," upřesnil Nevřala.

Příští rok ale podle všeho čeká Pustiměřské ještě zásadnější stavební oprava. „Ještě to nemohu potvrdit s určitostí, ale už byla ministerstvem životního prostředí akceptovaná naše žádost o zateplení druhé školní budovy," řekl.

V tomhle případě se ale už náklady pohybují v milionech korun. „Předběžně jsme práce vyčíslili na čtyři miliony korun, přičemž nejméně třicet procent částky budeme znovu platit ze svého. Přesto se nám to vyplatí, jelikož na základě vypracovaného auditu ušetříme hodně peněz za energii," dodal Nevřala.