Odsoboty bude totiž kvůli rekonstrukci neprůjezdný železniční přejezd v Nemoticích.

Opravy za tři miliony korun potrvají týden. „Opravíme nejen přejezd, kde byly už výtluky v silnici, ale také přilehlé výhybky. Používáním se opotřebovávají a jednou za čas je potřeba součástky vyměnit,“ uvedl Martin Králík z břeclavské Správy tratí, která má na starosti i železniční přejezd v Nemoticích.

Oprava je podle starosty přilehlých Mouchnic Jiřího Janovského potřebná. „Sice nevím, jestli je úměrná doba trvání oprav, ale spravit to musí, protože přejezd už je v hrozném stavu,“ poznamenal Janovský.

Opravy zkomplikují cestu řidičům z Nemotic a Mouchnic. Při cestě na Bučovice nebo Vyškov budou muset namísto průjezdu přes nemotický přejezd vyrazit na víc než desetikilometrovou objížďku. „Objížďka povede přes Koryčany, Střílky a Brankovice, týká se ovšem jen osobních aut. Pro lidi cestující autobusy bude vždy přistavený za přejezdem výlukový autobus a oni pouze přestoupí z jednoho do druhého,“ ujistil Martin Králík.

Právě výluková doprava uklidňuje i mouchnického starostu. „Díky tomu se lidem cesta tolik neprotáhne. všechny obyvatele jsme o tom informovali dopředu, takže snad vše půjde hladce,“ dodal Janovský.