V úterý v půl deváté ráno ho uzavřeli pracovníci Správy železniční dopravní cesty, kteří budou pracovat na výměně povrchu přejezdu.

Opravy byly podle železničářů nutné. „Do oprav jsme se pustili kvůli nevyhovujícímu technickému stavu přejezdu a kolejové konstrukce,“ zdůvodnil práce mluvčí Správy železniční dopravní cesty Pavel Halla.

Na železničáře teď čeká spousta práce. „Na přejezdu odbagrujeme štěrk, znovu svaříme koleje a položíme nový povrch. Ten doplníme o pryžové prvky, takže jízda přes přejezd bude pohodlnější a bezpečnější,“ dodal Halla.

Oprava přejezdu si vyžádá omezení dopravy na silnici II/417 ve směru na Prace a Kobylnice. „Od dnešního dne do čtvrtka bude kvůli opravě přejezdu zavedená objízdná trasa. Osobní auta budou jezdit přes Zbýšov,“ řekl starosta Křenovic Jaromír Konečný.

Nákladní auta musí kvůli nízkému viaduktu ve Zbýšově zvolit delší objížďku. „Nákladní auta mají objízdnou trasu stanovenou přes Sokolnice a Kobylnice. Objížďka je určená pro všechna auta nad šestnáct tun a vyšší než tři metry a čtyřicet centimetrů,“ uvedl starosta.

Uzavření přejezdu se dotkne také veřejné dopravy, především vlakového spojení do Sokolnic. „V úseku ze Sokolnic do Křenovic budou po tři dny jezdit autobusy,“ doplnil Konečný.