„Oprava začne čtyřiadvacátého září. Hrubou stavbu dokončíme pravděpodobně do osmnáctého října. V této první etapě stavby pracovníci kompletně obnoví kolejiště, pak bude následovat rekonstrukce prostor před nádražím,“ uvedla mluvčí Českých drah Markéta Krausová.

Cestující by podle ní neměli probíhající práce příliš pocítit. „Budeme se snažit omezení minimalizovat, ale vzhledem k tomu, že se vlaky budou ve stanici křížit, některé budou mít zpoždění. Nemělo by ale přesáhnout deset minut,“ odhadla mluvčí.

České dráhy počítají se zavedením takzvaného nickolejného provozu, což znamená, že v úsecích, kde je více kolejí, je na určitou dobu uzavřena i ta, kterou dělníci neopravují a je běžně průjezdná.

„Bude to převážně v noci, kdy zastavení nijak neomezí osobní dopravu. Několik dnů ale bude nickolejný režim zaveden i ve dne. Mělo by to být šestadvacátého až devětadvacátého září,“ informovala Krausová. V tomto případě budou cestující jezdit náhradní autobusovou dopravou v úseku Bučovice - Nesovice.