ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA LETNÍ POLE. Za více jak čtrnáct milionů korun tady město vysoutěžilo opravu střechy včetně svodů. „To je značná úspora oproti předpokládané ceně osmnácti milionů. Výsledek řízení ve středu schválili radní,“ doplnila vyškovská místostarostka Karin Šulcová.

Zmínila také rekonstrukci učebny a kabinetu fyziky. „Bezmála třicet let je stará nejen učebna, ale zestárlo i vybavení a zázemí. Projekt řeší vybavení novými technologiemi, nábytkem, výpočetní i projekční technikou a učebními pomůckami. S rekonstrukcí pomůže dotace,“ přiblížila místostarostka. Náklady na největší část investice dosahují na necelého půl druhého milionu. „Obě akce se možná protáhnou až do podzimních měsíců,“ prozradil ředitel školy Jiří Sochor.

ZÁKLADNÍ ŠKOLA MORÁVKOVA. Dodavatele už má na modernizaci jazykové učebny a cvičné kuchyňky pro výuku pracovních činností za více než dva miliony korun. „Škola na to loni obdržela dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu ve výši téměř 1,9 milionu. Zvýší se kvalita výuky odborných předmětů,“ popsala Šulcová.

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TYRŠOVA (VYŠKOV). Mezi největší akce tam patří druhá etapa obnovy venkovního areálu za více než osm a půl milionu. „Počítáme s venkovní učebnou v podobě altánu s tabulí, chybět nebude velká dřevěná terasa, sedací, herní a balanční prvky, indiánské teepee, travnaté hřiště a další. Vznikne také nové dopravního hřiště,“ vyjmenoval ředitel Zdeněk Pitela.

STŘEDNÍ ODBORNÁ ŠKOLA A STŘEDNÍ ODBORNÉ UČILIŠTĚ VYŠKOV. Také tady ohlásil tamní ředitel Petr Hájek přes prázdniny čilý stavební ruch. „Kromě drobných a běžných oprav a údržby, malování a podobně, počítáme se dvěma investičními akcemi. První se týká řešení modernizace havarijního stavu elektrické instalace v prostorách dílen, zatímco druhá je rekonstrukce a modernizace laboratoře pro obor elektrikář. Vše se musí uskutečnit v době prázdnin,“ dodal Hájek.

ZÁKLADNÍ ŠKOLA NÁDRAŽNÍ. Vyprázdněné budovy využijí řemeslníci k rekonstrukci vodovodního vedení a rozvodu vody v suterénu školy. „Dále počítám s výměnou lavic a židlí ve dvou učebnách. Následně bude na programu běžná oprava maleb v prostorách školy,“ doplnil ředitel Pavel Pospíšil.

ZÁKLADNÍ ŠKOLA NA VYHLÍDCE. V nejbližší době tady mají na starosti hlavně běžnou údržbu. „Čekáme ale na vyhlášení dotačního programu. Chceme provést nástavbu školy s bezbariérovostí, na kterou máme připravený projekt,“ shrnul ředitel školy Miloslav Brtníček.

ZÁKLADNÍ ŠKOLA KOMENSKÉHO. Žáci se ve Slavkově u Brna mohou těšit na opravu propojovacího chodníku mezi Svojsíkovým parkem a ulicí Malinovského. „Zastupitelé schválili uvolnění tří a půl milionu korun na rekonstrukci a to včetně ploch v areálu školy. Asfaltová plocha bude odstraněna a nahrazena betonovou dlažbou,“ informovala mluvčí Slavkova Veronika Slámová.

To nebude poslední novinka. „Spolu s propojovacím chodníkem získá Základní škola Komenského také nové oplocení a vjezdovou bránu. Stávající plot v Malinovského nahradí nový z pohledových tvárnic a prolamovaného drátkového oplocení,“ dodala Slámová.

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TYRŠOVA (SLAVKOV U BRNA). Ředitel Jiří Půček vyjmenoval opravu osvětlení tělocvičny s přechodem na LED, zásah do osvětlení v budově nebo úpravu hlavního schodiště. „Plánujeme i nové workoutové hřiště, vybavení venkovní učebny nábytkem, výmalbu celé školy nebo opravu komínů,“ uzavřel Půček.