Bazén má novou nerezovou vanu a skluzavku složenou ze tří drah, která je šestnáct metrů dlouhá. „V nerezové vložce vzniklo částečné příčné přepažení, dvě dráhy pro plavce jsou klasické padesátimetrové. Dalších šest drah má poloviční délku, zbytek nové vany se pak proměnil v rekreační bazén s mnoha vodními atrakcemi,“ uvedl starosta Karel Jurka.

K dispozici jsou masážní trysky, vodní stěna, trubkové masážní lavice a pololehátka, vodní číše i vodní chrliče či houpací záliv. S otevřením pro návštěvníky provozovatelé zatím nepočítají. Rekonstrukce za 57 milionů korun byla podle nich velice důkladná.

„Hovoříme o filtrech, cirkulačních čerpadlech, potrubních rozvodech, dávkovací automatice nebo okruzích desinfekce. A to jak pro venkovní bazén, tak i dětské brouzdaliště. Nechybí doplnění UV lamp, sadové úpravy, nová vstupní brodítka včetně rozvodů vody, změn se dočkal bazénový ochoz včetně oplocení a zábradlí,“ popsal ředitel Správy majetku města Vyškov Jaroslav Hastík.

Venkovní bazén funguje téměř čtyřicet let. Bazén podle zástupců města v posledních letech na mnoha místech protékal, keramika opadávala, vana byla v polovině dokonce zlomená. Zastupitelé se proto přiklonili ke komplexní opravě. „Pokud bychom řešili pouze část problémů, tak nás budou v následujících letech čekat další výdaje. Tehdejší stav jednoduše dosáhl hranice své životnosti. Projektanti vyčíslili další náklady, které by nás stejně neminuly,“ reagoval vyškovský místostarosta Roman Celý.

Dodavatel na kontrolních dnech v první polovině roku nicméně upozorňoval, že dochází z důvodu koronavirové situace ke zpoždění v dodávkách, ať už šlo o zastavení výroby plechových tabulí z Itálie nebo pískových filtrů ze Španělska. Požádal tak o prodloužení lhůty o necelý měsíc, radní města mu vyšli vstříc.

I proto se dokončení posunulo. „Venkovní areál je nyní velmi atraktivní a připravený na příští sezonu. Byla to velká investice, u které jsme nechtěli nic podcenit ani uspěchat. Životnost celého areálu jsme takto prodloužili. Nezapomínejme ani na úsporu peněz při pravidelné údržbě s ohledem na spotřebu vody a množství užívané chemie,“ dodal Celý.