Podle mluvčí státních silničářů Lucie Trubelíkové je nutné opravit izolační systém mostu. „Na mostě odfrézujeme sto milimetrů vozovky v délce asi sedmatřiceti metrů. V místě závěrů bude vozovka odstraněna kompletně. Mostní závěry stavbaři vybourají," přiblížila.

Na chodnících pak dělníci v místě závěrů vybourají padesát centimetrů říms až na nosnou konstrukci. Rekonstrukci mostu na silnici I/54 plánuje Ředitelství silnic a dálnic v příštím roce.

Stavbaři budou pracovat ve dvou etapách v režimu po polovinách mostu. „Předpokládaná doba uzavírky je šest týdnů pro každou etapu," sdělila Trubelíková.

Omezení budou zvládnutelná

Představitelé města Slavkov dosud podle mluvčí Veroniky Slámové informaci o konkrétním datu uzavírky mostu neobdrželi, nicméně o plánu jeho opravy jsou už několik let seznámení.

„Jedná se o poslední etapu opravy tahu I/54 v intravilánu Slavkova u Brna. Poslední etapa byla dokončena před zhruba pěti lety," zmínila Slámová.

Změnami na Společenském centru Bonaparte se ve Slavkově zabývají architekti ze studia Livingstav.
Komunitní centrum s knihovnou? Architekti představí vizi pro dům Bonaparte

Pokud silničáři dodrží plán na kyvadlové řízení dopravy s dvanáctitýdenním horizontem v jarních měsících, bude to pro Slavkov podle mluvčí města znamenat omezení, která budou z pohledu dosavadních zkušeností zvládnutelná.

Přepokládané náklady na rekonstrukci mostu jsou podle Ředitelství silnic a dálnic pět milionů korun bez daně.

Zdroj: Deník/Jakub Dostál