DISKUTUJTE DOLE POD ČLÁNKEM

Nejdřív zbořit starý a na jeho místě postavit nový most chtějí silničáři v Uhřicích. Současný je totiž ve velmi havarijním stavu a odložení rekonstrukce by mohlo způsobit jen potíže, a to hlavně motoristům.

Všechny práce už jsou naplánované, stanovená je i objížďka. Jenomže stavební úřad nemůže vydat souhlas k uzavírce hlavního tahu vesnicí.

„Potřebujeme, aby se k situaci vyjádřili někteří účastníci silničního provozu. Konkrétně mám na mysli například vyškovskou společnost Vydos. Až její vedení vydá stanovisko a bude kladné, uzavírka od nás dostane zelenou. Takže v současné době stále čekáme,“ potvrdil vedoucí odboru dopravy bučovické radnice Zdeněk Kolaja.

Jak uvedl ředitel podniku Vydos Igor Čeki, na jeho stole žádná žádost o vyjádření k uzavírce neleží. „Nevím tedy ani o tom, že se má opravovat most v Uhřicích. Většinou ale dáváme kladná stanoviska. Nová infrastruktura je pro nás velmi důležitá. Ale samozřejmě musíme brát ohledy také na to, jak velké komplikace pro nás bude omezení znamenat,“ vysvětlil ředitel Čeki.

Podle Zdeňka Kolaji by neměl být v ničem problém. „Uhřice jsou dobře objízdné přes Hvězdlice, tudy také povede objížďka,“ upřesnil vedoucí bučovického odboru dopravy.

Ta potrvá podle informací dodavatelské firmy pravděpodobně do konce června letošního roku. Motoristé i místní se tedy musí připravit na to, že zhruba čtyři měsíce jim bude vjezd na hlavní silnici v Uhřicích zapovězený. A právě z toho mají někteří z nich obavy.

„Mám v Uhřicích zrovna poblíž mostu chatu. Ráda a poměrně často tam jezdím za tichem. Jsem zvědavá, jak se k chatě dostanu, když most bude neprůjezdný,“ zhrozila se například chalupářka Dagmar Malíková z Brna.

Podle manažera výroby společnosti Dasning Brno, která se opravy ujala, Pavla Konečného, se lidé strachovat nemusí.

„Také se přece na stavbu musíme nějak dostat. Po celou dobu prací tedy bude k dispozici jak nám, tak i místním obslužná komunikace. Obyvatelé se tedy ke svým domům bez problémů dostanou,“ ujistil manažer Konečný.

Stavba si podle informací silničářů vyžádá zhruba šestadvacet milionů korun. Jak uvedl vedoucí technicko správního úseku vyškovských cestářů Jan Olejníček, most je ve velmi havarijním stavu a jeho oprava je skutečně nutná.

„Chceme se vyvarovat tomu, aby se tam někomu něco přihodilo. Dokonce máme vypracovaný projekt na rekonstrukci celého průtahu obcí. Ovšem zatím nejsou peníze na uskutečnění,“ vysvětlil Olejníček.