Společně s pracemi začala i omezení pro obyvatele vesnice. Nejprve museli z obecních pozemků přeparkovat auta, aby je vystřídaly těžké stroje, navíc si musejí zvykat i na přesunutou autobusovou zastávku. Nestěžují si. „Oprava nám nevadí. Pohybovat se po ulici dá bez větších potíží a ani s parkováním na jiném místě nemáme problémy. Opravené chodníky nás naopak těší," prohlásila obyvatelka uzavřené ulice Antonie Balšínková. Navíc pokud s autem lidé potřebují do ulice jednorázově vjet, není problém to zajistit.

Podle starosty Dobročkovic už byla rekonstrukce potřeba. „Jedná se o dvě stě metrů silnice, která už byla zničená, protože po ní jezdí například autobusy. Teď ji tedy kompletně spravujeme. Bagrovat se bude do hloubky šedesáti centimetrů a vybudujeme také nové obrubníky a chodníky," popsal plánované zásahy Pištělák.

Opravy vesnice platí v podstatě sama. „Práce budou stát zhruba dva miliony a sedm set tisíc korun, dotace na ně nejsou. Od Jihomoravského kraje jsme alespoň získali přibližně dvě stě tisíc, zbytek hradíme z vlastních úspor," dodal Pištělák.

Dopravu v okolí obce zkomplikuje ještě jedna rekonstrukce, a to na silnici třetí třídy vedoucí od frekventované silnice I/50. „Tyto práce už ale neplatíme. Jedná se o krajskou silnici. Za opravu jsme ale bojovali několik let, lidé si na její stav hodně stěžovali," uzavřel starosta.

PAVLÍNA VÁŽANOVÁ