„Dělníci pak nainstalovali devět stříšek nad balkony v posledním nadzemním podlaží. Práce pochopitelně pokračovaly z lešení. Součástí zakázky byla rovněž oprava střešních žlabů,“ uvedl místostarosta Vyškova Roman Celý.

Schválená cena tady dosáhla na téměř 1,8 milionu korun. Skončila také oprava hlavního vodovodního potrubí: dvou kusů stoupaček v městském domě na adrese Puškinova 2. Jednalo se o výměnu hlavního rozvodu vody včetně vystrojení instalačních šachet a zednického zapravení bytových rozvodů s cenou na 675 tisících korun.

„Pokračovaly totiž výměny nevyhovujících umakartových bytových jader, zastaralých rozvodů vody, odpadu či elektroinstalace v městských bytech. Dělníci nejprve pracovali na výměně za jádra vyzděná na adrese Albrechtova 16, ještě o letních prázdninách stihli obnovu ve třech bytech v Polní 5, na podzim se pak přesunuli na Puškinovu 2,“ uvedli zástupci radnice v tiskové zprávě.

Celkově se loni jednalo o dalších devět bytů, náklady za jejich rekonstrukce dohromady přesáhly 3,8 milionu. „Snažíme se o to, aby jednotlivé byty poskytovaly kvalitní, dostupné a důstojné bydlení. Samozřejmě záleží na požadavcích na materiál, na konstrukčním řešení, jednoduše každá jednotka je trochu jiná, podle toho se tedy lišil i rozsah prací. Některé si vyžádaly také opravy podlah či zakoupení nových kuchyňských linek,“ vyjmenoval Celý.

Kolik stojí nájem ve vašem kraji? I to se úředníci v budoucnu dozví z cenové mapy nájemného. Ta by mohla sloužit i jako podklad pro vyplácení dávek.
Stát si vytváří vlastní cenovou mapu nájmů. Chce ji využít i pro sociální dávky

Během roku řemeslníci dále opravili střešní žlaby a svody na adresách Pivovarská 2 a 4 za 183 tisíc korun. Věnovali se také korekci rozvodů domácích zvonků a zvonkového tabla na Puškinově 2 za 305 tisíc.

Vyškov má ve vlastnictví celkem 179 bytů pro penzisty v domech zvláštního určení na adresách Polní 5 a Tyršova 29. Dalších dvanáct bezbariérových bytů slouží zdravotně postiženým v lokalitě Hybešova. Město dále vlastní 247 bytů v několika lokalitách, jde buď o standardní jednotky, nebo o byty udělované sociálně potřebným.