Stejně tak Vyškované dlouhodobě poukazují na prostranství před Agrodomem v lokalitě Palánek. Jestli se město v příštím roce do rekonstrukce obou zmíněných pustí, zatím není jisté. Nicméně už navrhlo částku, kterou chce do oprav chodníků investovat. Má jít zhruba o tři miliony. Není ale vyloučené, že vedení radnice částku navýší. „Kam přesně peníze půjdou, ale standardně určujeme až po zimě. Tipy už máme," nechtěla být konkrétnější mluvčí Dana Ryšánková.

Letos město investovalo do chodníků asi šest milionů korun. Obnovy se dočkal ten v Žerotínově ulici nebo na Smetanově nábřeží. Další čtyři miliony si pak vyžádá stavba zbrusu nového ve Lhotě, který právě vzniká.

Navýšení částky na opravu chodníků, ostatně jako v uplynulých letech, plánují v Bučovicích. Pro příští rok má jít o šest set tisíc korun. Nejhorší je podle místostarosty Jiřího Horáka situace na hřbitově, na ten v příštím roce zřejmě dojde. „Budeme se snažit opravit i cestu do Kloboučků, pokračovat chodníkem ve Vinohradské," nastínil místostarosta.

Malinovského, Rostislavova, Osvoboditelů. To jsou zase ulice v Ivanovicích na Hané, kde chodníky podle starosty Vlastislava Drobílka potřebují opravit. „Nicméně důležitější jsou ty podél hlavní silnice. Příští rok do chodníků chceme dát okolo jednoho milionu. Mimo jiné poputují asi do části ulice Osvoboditelů a zbytku Smetanovy," sdělil Drobílek.

V Rousínově se snaží podle slov vedoucího výstavby a životního prostředí Dušana Pekaříka každý rok vyčlenit na chodníky alespoň půl milionu. Lokality, které opraví příští rok, ale vyberou po schválení rozpočtu začátkem roku 2017. „Akce se snažíme spojovat i s těmi, které má v plánu správa a údržba silnic. Nyní máme stavební povolení na chodníky kolem průtahu v části Královopolské Vážany. Na to jsme vyčlenili mimo částku určenou na opravy chodníků jeden milion korun," zmínil Pekařík.

Ve Slavkově u Brna je zase podle mluvčí Veroniky Slámové v plánu oprava v Tyršově ulici a na sídlištích Zlatá Hora a Nádražní. „Kolik peněz do chodníků příští rok dáme, bude jasné až po schválení rozpočtu. Záležet ale bude i na dotacích," okomentovala Slámová.

VERONIKA LAURA BOHÁČKOVÁ