Opravy budou rozdělené do dvou etap. První bude, co se týká dopravních omezení, k řidičům přívětivější. Zůstanou otevřené nájezdy a výjezdy, které nepoužívají most nad dálnicí. Ostatní budou uzavřené. „První etapa má skončit v polovině května. Hned na ni naváže druhá,“ oznámil vedoucí vyškovského odboru dopravy Petr Buchta.

Právě tehdy se projeví podstatně vyšší dopravní zátěž ve Vyškově. Silničáři uzavřou celý západní přivaděč od silnice II/430 vedoucí na Rousínov. „Řidiči tak budou používat nejbližší sjezdy a nájezdy na dálnici: Vyškov-východ u Marchanic nebo ten na 216. kilometru dálnice u Rousínova,“ doplnil mluvčí města Michal Kočí.

Zpráva se nelíbí například Vyškovance Martině Komárkové. „A to ani jako obyvatelce ani jako řidičce. Už teď je Vyškov hlavně v odpolední špičce doslova ucpaný. Co s dopravou udělají řidiči, kteří přes něj budou projíždět kvůli opravám, to si ani nechci představovat. Vadí mi to a to hodně,“ řekla žena.

Opravy potrvají do 24. srpna. Ředitelství silnic a dálnic nechá umístit přechodné dopravní značení,  které navede řidiče nejbližším možným směrem na dálnici. Radnice se zase chce zaměřit na bezpečnost u škol a přechodů.