Výstavba kruhového objezdu omezí vjezd do centra Slavkova u Brna. Dělníci se do očekávaných prací na průtahu městem pustí od pondělí. „Řidiče mířící z Brna po dálnici D1 na Uherské Hradiště to díky obchvatu města příliš neovlivní. Do centra však bude vjezd velmi omezený. Neprojedou tam kvůli stavbě kruhové křižovatky,“ informovala mluvčí Slavkova Veronika Slámová.

Nová okružní křižovatka propojí ulice Československé Armády, Polní a Slovákova. Podle informací Deníku Rovnost získaných od Jihomoravského kraje jsou práce spojené s úpravou kanalizace, plynového připojení, veřejného osvětlení, ale i chodníku a silnice.

Výše investice je zhruba 116 milionů korun, z toho asi osmdesát milionů uhradí Jihomoravský kraj prostřednictvím evropských fondů. Kromě průtahu stavbaři opraví i přilehlé chodníky a veřejné osvětlení. Vzniknou navíc i odstavné plochy pro auta či nové přechody.

Až do příštího roku

S různými komplikacemi spojenými s činností dělníků se Slavkovští musí smířit ještě do příštího roku. „Pro letošek je v plánu oprava úseku ulic Slovákova a Československé armády. Na řadě pak bude úsek od ulic Boženy Němcové a Lidické. Práce tam zahrnují vesměs výměnu silnice, přeložku inženýrských sítí a úpravu chodníků i vjezdů,“ informoval mluvčí Jihomoravského kraje Michal Cagala.

Lidé oslovení autorem textu se na dopady připravují. „Hrozně mi ale vadí malá informovanost. Bydlíme na Koláčkově náměstí. Tvrdili, že dostaneme letáčky, ale doteď nemáme nic,“ divila se obyvatelka, která si nepřála uvedení jména. Redakce je však zná.

Obyvatelé ulic Československé armády v úseku u Technických služeb, Fügnerovy, Brněnské a Polní, se přichystají na zákaz zastavení aut. „Žádáme obyvatele, aby si po dobu oprav našli vhodné parkování v okolních ulicích. Otevřeli jsme také velkou parkovací plochu za autobusovým nádražím,“ vzkázal slavkovský starosta Michal Boudný.

Stavba se tedy zásadně dotkne dopravní situace ve městě. „Její dopady se ale pokusíme co nejvíce minimalizovat tak, aby jednotlivé etapy co nejméně zatěžovaly chod v ulicích. Už nyní ale děkujeme občanům za trpělivost. Věřím, že výsledek bude stát za to – v našem městě začne konečně mizet to, co nás dlouho trápí a obtěžuje,“ dodal Boudný.

Město prozatím ruší plány umístění autobusové zastávky na Palackého náměstí. „Řidiči si tam zaparkují. Zastávku sem ale přemístíme záhy po spuštění oprav ulice Malinovského. Nyní předpokládáme, že to bude na přelomu května a června,“ vysvětlila mluvčí Slámová.