Silničáři se totiž pustí do druhé fáze oprav v Purkyňově ulici, která začne hned za viaduktem a skončí na křižovatce s průtahem v Brněnské ulici. „Rekonstrukce bude mít dvě fáze. Každý jízdní pás budeme opravovat zvlášť. Ve směru na Drnovice bude zachován průjezd aut do 3,5 tuny i autobusů. Směrem z Drnovic se ale bude jezdit objížďkou přes Nosálovice,“ informoval Richard Pokorný z vyškovské správy a údržby silnic.

Auta nad 3,5 tuny se však do Drnovic přes Purkyňovu nedostanou. Budou muset využít objížďku přes ulici Havlíčkovu a pokračovat na Kulířov, Podomí a Ježkovice.

Složitá dopravní situace na ulici Purkyňova ve Vyškově kvůli její opravě.
Měsíce objížděk: Nosálovskou ulici uzavřou, Purkyňovu však už zprůjezdní

Omezení se dotkne i lidí, kteří si budou chtít nakoupit nebo pojedou na autobusové nádraží. „Bude se opravovat i křižovatka vedoucí k hypermarketu a na autobusové nádraží,“ okomentoval Pokorný s tím, že práce potrvají do poloviny května a cena se vyšplhá na třináct milionů korun.

OPRAVY SILNIC
· Oprava Purkyňovy ulice začne za viaduktem a povede po průtah.
· Potrvá do půlky května.
· Na řidiče čeká několik omezení.
· Oprava silnice II/430 do Tučap potrvá do konce července. Od Vyškova platí zákaz vjezdu.

Opětovné omezení se však lidem nelíbí. Například Michalu Lenertovi. „Budou se tvořit kolony, všude bude zmatek a centrum města bude zasekané,“ řekl Lenert, který si myslí, že v dopravní špičce bude cesta přes opravovanou silnici katastrofální.

„Nedokážu si to představit. Máme se na co těšit,“ odtušil.

Nadšení z dvou a půl měsíční opravy nejsou ani ve společnosti Kordis, která zajišťuje autobusovou dopravu. „Způsobuje nám i dopravcům řadu problémů a starostí. Museli jsme nechat zpracovat nové jízdní řády, ty následně vylepit a zpracovat i návaznosti spojů,“ okomentoval problémy za společnost Květoslav Havlík.

V prvních dnech očekává kritickou situaci. Doporučil proto lidem raději cestování vlakem. „Rádi bychom, aby je lidé využívali především v ranní a odpolední špičce, kdy bude situace nejhorší,“ řekl.

Kromě nové barvy chodníků si po rekonstrukci Masarykova náměstí ve Vyškově lidé užijí i odpočinkové plochy v Husově ulici. Silnice v centru ani trojúhelníkového středu náměstí se práce letos ani příští rok nedotknou.
Na nákup na náměstí přes lávku? Raději jinam, říkají ve Vyškově

Změní se trasy linek od Adamova, od Blanska a od Rousínova. Mezi nemocnicí a autobusovým nádražím pojedou autobusy kromě prvních dnů odklonem. Od pondělí pojedou přes Hraničky, Dědickou, 9. května, II. odboje a Svatopluka Čecha. Ve směru z Vyškova nicméně spoje pojedou po své trase. Mění se například i trasa vyškovské městské linky 742.

Problémy čekají i na cestující do Brna. Silničáři totiž ve čtvrtek startují také rekonstrukci průtahu II/430. Opravy potrvají do konce července. Od rostěnické křižovatky po Tučapy bude ze směru od Vyškova zákaz vjezdu všech aut.

Co se týká zákazu vjezdu, objížďka bude vedena ve směru Luleč, Nemojany, Tučapy. „Provoz ze směru z Rousínova na Vyškov bude vedený pouze jedním jízdním pruhem,“ doplnil Pokorný.

Také v případě této rekonstrukce budou mít autobusové linky změněné trasy. Omezení se dotkne především spoje 107 z Vyškova do Brna.

Všechny spoje a novinky jsou uveřejněny na webových stránkách Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje.

Značka Kiss and Ride. Ilustrační foto.
Kiss and ride. Nová značka vyřeší problém s parkováním u školky