Podle starosty vesnice Jaroslava Šimandla jsou však potřeba mnohem zásadnější úpravy. „Rekonstrukce, která právě začala, řeší problém sokolovny do té míry, že po stavebních úpravách bude moct budova fungovat dalších deset dvacet let. Avšak její vybavení a vůbec řešení už dávno nejsou nejmodernější. Například vstup do budovy by určitě uvítal nějaké zádveří," navrhl Šimandl.

Podle něj je tak na místě uvažovat o postavení úplně nové sokolovny. „Návrh padl už před několika lety. Jenže problémem samozřejmě byly a budou peníze," naznačil Šimandl.

Potíže s financemi má také jiný projekt, který měla obec ještě na počátku roku v plánu, a to zateplení kulturního domu. Bošovičtí však nezískali dotaci z projektu Zelená úsporám. Podle Šimandla je možné, že se obec pokusí práce zaplatit v menším rozsahu z vlastního rozpočtu.

Navzdory některým komplikacím má starosta za to, že plán rozvoje obce schválený zastupitelstvem pro léta 2010 až 2014 se podařilo naplnit. „Nejdůležitější bod, a to kanalizaci, už máme úspěšně za sebou. Do konce volebního období nám ještě něco zbývá, ale vesměs jsou to maličkosti," poznamenal Šimandl.

ADAM HRBÁČ