Dorazí tam totiž také dobrovolníci ADRA Vyškov s jejich stánkem mezi devátou a sedmnáctou hodinou. „Doručíme je do domovů ve Vyškově a v Habrovanech. Zapojeni budou také klienti chráněného bydlení. Píšeme přitom konkrétním lidem,“ vysvětlila koordinátorka dobrovolníků Monika Lauterbachová.

Často osamoceným a izolovaným lidem pomohou hned dvojím způsobem. „Jednak za symbolickou částku zakoupí přáníčko a tím podpoří ADRA dobrovolnictví mezi seniory, a pak do něj mohou konkrétnímu klientovi napsat vlastní přání. Naším prostřednictvím pak psaní doručí příjemci, ke kterému ještě přidáme voňavý dáreček. Cenné to je zvláště pro starší lidi, kteří pamatují ještě dobu bez internetu nebo mobilních telefonů, kdy dostávali dopisy pořád,“ vysvětlila Lauterbachová.

Milostav Machálek, fotbal, trenér MFK Vyškov, SK Líšeň, Zbrojovka Brno.
Odvolaný kouč Machálek: Věřím, že ještě můžu ve fotbale něco dokázat

Pošta je pro ně podle ní něčím hmatatelným, co si mohou prohlédnout. „Chceme, aby měli zase něco ve schránce a věděli, že na ně někdo myslí. Do budoucna chystáme další podobné akce, minimálně ještě na Velikonoce,“ dodala.

Na výrobě samotných přáníček se podíleli děti z vyškovského skautu. Zasílání dárků, přání a dopisů do domovů organizuje ADRA dlouhodobě. Naposledy to bylo na Den laskavosti. Plánovanou akci o minulých Velikonocích však dobrovolníci zrušili kvůli období nejpřísnějších protiepidemických omezení.