Zájemci mohli mimo jiné obdivovat historickou armádní techniku, vyzkoušet si na vlastní kůži na simulátorech, jaké to je být účastníkem dopravní nehody, zhlédnout přípravu potápěčů a v neposlední řadě se seznámit i s technikou a výzbrojí vojenské policie.

Celá akce začala před devátou hodinou ráno. Po asi dvouhodinových statických ukázkách včetně promenádního koncertu Vojenské hudby Olomouc nastal o něco dynamičtější program. „Připravili jsme ukázku výcviku Komanda Centra základní přípravy Velitelství výcviku – Vojenské akademie. Jelikož nám přálo počasí, mohli jsme také předvést seskoky pěti výsadkářů, kteří se na centrum města snesli s vlajkami v ruce. Následně byli lidé svědky i přeletu vojenského vrtulníku," přiblížila mluvčí akademie Monika Nováková.

Až z Příbrami se na událost dorazil podívat například Josef Herget. „Je to skvělá akce. Parašutisté byli bezkonkurenční. Jenom je škoda, že nejsem moc vysoký a tak ne na všechno vidím," zasmál se Herget poukazující na zástup lidí okolo vyhrazeného prostoru na náměstí.

V jedenáct hodin následoval i hlavní bod programu – slavnostní přísaha víc než čtyř stovek nových příslušníků armády a aktivní zálohy, žáků kurzů základní přípravy.