Stavba spolkne více než jedenáct milionů korun, z toho deset milionů pokryje dotace. Stavební práce mají být v obou případech hotové na podzim letošního roku.

„Právě stavíme sběrný dvůr nedaleko naší čističky odpadních vod. Rozpočet projektu je jedenáct a půl milionů, máme ovšem přislíbenu dotaci. Obecní pokladnu tak vyjde stavba pouze na milion a půl,“ popsal situaci kolem stavby sběrného dvora starosta Otnic Pavel Prokop a doplnil, že sběrný dvůr by měl být hotový v listopadu.

Zatímco sběrný dvůr je čistě akcí otnické radnice, kanalizaci staví v Otnicích vyškovská firma ve spolupráci s obcí. „Výstavba kanalizace je v režii investora Vodovody a kanalizace Vyškov, který dostal na stavbu dotaci. Naše obec platí polovinu nákladů nad rámec dotace,“ vysvětlil starosta.

Stavba kanalizace přitom částečně znepříjemňuje život místním obchodníkům. „Kvůli kanalizaci je rozkopaný povrch chodníku mimo jiné i přímo před stavebninami a potravinami, takže k nějakému omezení tam dochází, ale není to nic vážného, větší stížnosti neevidujeme,“ dodal Prokop.