„Naše první sezona byla sice krátká, trvala jenom čtyři měsíce, ale i tak jsme potěšení zájmem lidí. Přišlo jich dost,“ podotkla ředitelka zoologické zahrady Hana Škrháková-Pádková.

Pokud chtějí zájemci papouščí zoo v Bošovicích navštívit ještě letos, mají na to už jenom necelý týden. Některé papoušky už ale neuvidí. Kvůli špatnému počasí totiž moc nevychází do voliér. „Vevnitř jim přitápíme a navíc někteří začali hnízdit, takže se jim nechce ven. Nejvíc venku ještě zůstávají papoušci kakadu. Snad se to trochu zlepší o víkendu, kdy má být tepleji,“ poznamenala ředitelka.

I když bošovická zoo zahájí svůj provoz znovu až v březnu, také přes zimu nabídne zájemcům několik akcí. „Pro děti jsme nachystali předvánoční krmení papoušků a plánujeme výstavu motýlů. V únoru uspořádáme přednášku o papoušcích,“ uvedla ředitelka.

Už teď se můžou návštěvníci těšit na nové přírůstky. „V příštím roce chceme expozici rozšířit o další pavilon, kde budou také druhy papoušků z jiných koutů světa,“ dodala Škrháková-Pádková.

V bošovické zoo si můžou zájemci také některé papoušky takzvaně adoptovat. Provozovatelům v případě adopce některého ptáka přispějí podle uvážení na jeho krmení. Jako odměnu zoo zveřejní jejich jméno u voliéry s adoptovaným papouškem a věnuje jim podle výše příspěvku nějaké volné vstupenky.