„V rozpočtu města by měla být položka, která zajistí peníze pro doplnění a obnovu zmíněného mobiliáře. O záležitosti jednáme samozřejmě taky s památkáři, protože ti se budou vyjadřovat například k tomu, které odpadkové koše se tam hodí a které ne,“ objasnil ředitel Zámku Slavkov – Austerlitz Aleš Šilhánek.

Podle něj by úpravy měly vyjít přibližně na sto tisíc korun. Nějakých rekonstrukcí by se taky měly dočkat zámecké zdi a vodní příkop na západní straně zámku.

„Oprava úplně všech zdí by stála přibližně osmačtyřicet milionů a trvala by několik let. To zatím není reálné, proto chceme alespoň postupnými úpravami udržovat zdi v dobrém stavu. Vypadávají z nich kameny, cihly se ztrácejí. Jde tedy o to, aby se každým rokem nějaká částka započítala pro tyto účely,“ popsal radní a zároveň ředitel slavkovských technických služeb Radoslav Lánský.

Ačkoliv technické služby dostaly nedávno na starosti údržbu zámeckého parku, o opravu zdí by se podle ředitele technických služeb musela postarat odborná firma.