Jedním z nich byl Petr Doubek, podle kterého zvláště srpnu o parných víkendech u koupaliště řidiči nedodržovali omezení ve velkém měřítku. „I přes zákaz stání v aleji ohraničené řetězem stály desítky aut v kopci a v zatáčce, v zatáčce směrem k sadům pod oborou a dále k sadům. Vozidla byla namačkaná hlavně na krajích cesty, ale i v cestě, na trávě, pod kaštany a u plotů na soukromém i městském pozemku,“ uvedl Doubek.

Situaci v létě zhoršilo především omezení parkování v aleji podél ulice Kaunicova, kterou dříve často využívali návštěvníci koupaliště. „Velké akce i slunění na koupališti přiláká každé léto do centra města tisíce lidí. Právem se někteří místní zlobí, že město o takových víkendech trpí omezenou dopravou, není kde zaparkovat a bohužel se někteří ani nemůžou dostat do svých domovů a sadů. Přitvrdili jsme proto v policejních kontrolách a do konce sezóny budou mít strážníci službu o každém víkendu,“ připustil starosta Michal Boudný.

Škvárové hřiště není ideální

Město přitom dalo k dispozici řidičům jako alternativu blízké škvárové hřiště. „Některé kroky po zákazu parkování v aleji jsme řešili „za pochodu“. Zavedení zákazové značky a tedy i možnosti pokutování v této oblasti, se projeví až o pár týdnů později, než jsme původně chtěli. Standardní doba takového řízení je dva měsíce,“ vysvětlil starosta.

Řešení tohoto stavu však bude dlouhodobě složité. „Parkovací kapacity jsou v této lokalitě nedostatečné. Přesto do budoucna nevidím jako vhodné pro parkování využívat plochu škvárového hřiště, tato by měla být upravena a využívána ke sportovním aktivitám,“ komentoval opoziční zastupitel Ivan Charvát.

Interaktivní web slavkov.pincity.cz.
Na webu se zapojí do správy města. Slavkov spustil nové stránky

Pořádání větších akcí na zámku či ve městě obecně podle něj není možné bez regulace dopravy . „V případě nedávné akce Pohádkolend na zámku návštěvníci parkovali doslova všude. Auta nechávali i na vjezdech k rodinným domům a na soukromých pozemcích včetně zeleně,“ popsal Charvát.

Ve Slavkově chtějí podobným situacím předcházet. „Uděláme maximum pro zajištění parkování v ulicích Bučovická a Křenovická. Například při Veteranfestu zajišťujeme uzavírku ulice Křenovická pro odstavné parkoviště, pokud to nezatíží již dopravní situaci ve městě,“ dodal starosta Boudný.

Potíže s parkováním:

Alej v ulici Kaunicova využívali před zákazem pro parkování v létě především přespolní návštěvníci slavkovského letního koupaliště.
Podle zástupců Inspekce životního prostředí však vozidla ohrožovala kořenový systém stromů.
Město řidičům nabídlo jako alternativu škvárové hřiště.